Rady jak čistit boty

Semišové boty - čištění

Semišová obuv se prezentuje skvěle a může být zakomponována do různých stylizací, ať už sportovních nebo těch více casualových či elegantních. Jednak každý majitel semišových bot velmi dobře ví, že tento materiál je velmi náchylný na ušpinění, poškození a proměnlivé počasí. Mnoho osob cíleně obchází regály se semišovými botami v domnění, že jejich údržba je téměř nemožná. Takové boty můžeme udržet v dobrém stavu, pokud se držíme jistých zásad.


Kolekce semišových bot:
Puma Suede , Reebok Club C , New Balance 574 , Nike Internationalist

Co nemá rád semiš?

Co je vlastně semiš? Ve své přírodní podobě je to vrchní vrstva kůže, která je podrobena procesem broušení. Díky této úpravě vznikne materiál s charakteristickým jemným vlasem. Povrch semiše není hladký, jako v případě lícové kůže. Každý dotek materiálu na něm ponechává stopy. Tato kůže nemá ráda vlhko, prach, písek a bláto. Takže je vhodné se vyhýbat příliš častému kontaktu s těmito faktory, abychom ochránili naše oblíbené boty před zničením a prodloužili jejich životnost. Prevence může být zlatým prostředkem pro dobrou kondici bot. Dejte si pozor na všechny oděrky a skvrny, jejichž odstraňování je v případě semiše mnohem složitější než u bavlny či jiných přírodních materiálů. Předcházet situacím, které mají na boty negativní vliv, je velmi důležité, proto bychom se měli vyhýbat vlhkosti, která vytváří ideální podmínky pro tvorbu plísní. Boty ze semiše by neměly být často vytavovány přímému slunečnímu záření, jelikož může dojít k vyblednutí svršku.

Preparáty určené na semišovou obuv

Během nákupu semišových bot bychom měli rovněž pomyslet o zakoupení odpovídajících preparátů na čištění a údržbu. Takové prostředky bez problémů seženeme v každém obuvnictví, postačí se zeptat prodejce. Obuv ze semiše je potřeba zabezpečit před prvním nošením. Postříkání svršku profesionálním preparátem zamezí průniku nečistot do struktury materiálu. Impregnace má klíčový význam během deštivých dnů, jelikož zabezpečí před kompletním promoknutím bot. Většina preparátů na ochranu a péči o semiš je dostupných ve formě spreje, kterým rovnoměrně naneseme ochrannou vrstvu na povrch bot. Sprej by měl být během použití vzdálen 20 cm od obuvi. Po použití impregnátu boty odkládáme na prodyšné místo a necháme vyschnou..

Jak odstranit nečistoty ze semišových bot?

Ani svědomitě vybraná impregnace nám nemůže garantovat stoprocentní ochranu před ušpinění semišových bot. V obuvnictví můžeme koupit kartáč určený na čištění semiše. Charakterizuje se tím, že z jedné strany má štětiny a z druhé je guma. Pravidelné kartáčování semiše zlepší jeho kondici a pomůže odstranit veškeré nečistoty!


Prohlédněte si rovněž:
Jak čistit boty?
Jak čistit bílé tenisky?
Jak čistit černé tenisky?
Jak čistit Air Maxy?
Jak čistit adidas Gazelle
Jak čistit boty Timberland?
Jak čistit boty adidas Superstar?
Jak čistit New Balance?
Jak čistit sneakery Puma Suede?

New Balance 574

2090

1690 Kč

2090

1490 Kč

Puma Suede

2590

2290 Kč

2990

1990 Kč

2590

1590 Kč

1990

1390 Kč

Reebok Club C

2390

1690 Kč

2390

1290 Kč

1890

1690 Kč

1890

1690 Kč

2390

1390 Kč

2390

1690 Kč

2390

1390 Kč

×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]