Jak čistit adidas Gazelle

adidas GazelleČištění

JAK ČISTIT ADIDAS GAZELLE? OSVĚDČENÉ ZPŮSOBY

Nikdo nemá rád špinavé tenisky - to je samozřejmé. Legendární modely potřebují odpovídající péči, aby v plné kráse poutaly pozornost. Ovšem ne vždy je to tak snadné! Jemný semiš, sněhově bílá podrážka či detaily, které jsou špatně přístupné během čištění, dokážou udělat nemalý problém. Zajímá Vás, jak vyčistit své oblíbené Gazelle? No worries! Přečtěte si naše způsoby a se zavřenýma očima je přivedete do stavu, že budou vypadat jako nové.

ZAPRVÉ: IMPREGNUJTE!

To je tip, který by měl být znám každému sneakerheadovi. Kdyby jste jednak na to zapomněli, připomínáme: akce-impregnace, to je základ. Předtím, než si obujete své vysněné kicksy, zabezpečte je před prachem, skvrnami a vlhkostí. To je obzvlášť důležité v případě bot, jako jsou adidas Gazelle. Jak jistě víte, model je zhotoven ze semiše. Pořiďte si speciální impregnát na semišovou kůži a postříkejte jím sneakersy, než v nich poprvé vyrazíte do ulic. V případě verze z lícové kůže můžete rovněž zvolit delikátní voskování. Pamatujte: aby byla impregnace efektivní, je potřeba ji pravidelně opakovat.

VYHLASTE ŠPÍNĚ VÁLKU

Žádný materiál nechytá špínu všeho druhu, tak jako právě semiš. Bohužel. Prach z ulic, různé fleky a dokonce i skvrny po dešti jsou na něm viditelné jako na dlani. Proto pokud víte, že stoupání v kaluži či procházky po nejšpinavějších zákoutích chodníku jsou Vaší specialitou, nevybírejte si Gazelle ze světlého semiše. Vsaďte raději na černou, tmavě modrou nebo bordó. Pokud jednak máte chuť na delikátní šedou či pastelové odstíny, musíte odpovědně pečovat o své oblíbené kicksy. Zaprvé: nikdy na nich nenechávejte skvrny příliš dlouho. Jakmile boty zašpiníte, pustě se ihned do čištění. V případě semiše použijte domácí způsoby, např. gumu na gumování. Vhodně použitá vyčistí dokonce skvrny od bláta. Nemáte po ruce gumu? Není vše ztraceno. Na ušpiněný semiš funguje rovněž kůrka z chleba. Tato metoda se ale osvědčí pouze v případě nevelkého a suchého znečištění. Můžete rovněž připravit prostředek na čištění semiše domácí výroby: ¾ lžičky sody na jednu sklenku mléka a hotovo! Tuto mixturu naneste na skvrny na botách. Důležité: nikdy nečistěte semišové Gazelle velmi mokrým hadříkem! Na počátku vždy užijte metodu nasucho, po vlhčeném řešení sáhněte až v horších případech. Jinak tomu je s verzemi kultovního modelu zhotovených z lícové kůže. V tom případě můžete směle sáhnout po vlhčeném hadříku a čistícím prostředku. Jednak nezapomínejte na to, že s přírodní kůží není sranda. Zacházejte s ní delikátně a čistěte ji pravidelně, pokud chcete, aby Vám Vaše oblíbené kicksy vydržely co nejdéle.

CENTRUM OBNOVY SNEAKERŮ

Chcete, aby Vaše Gazelle získaly svůj dávný lesk? A možná prostě máte rádi, když Vaše sneakery vypadají dokonale bez ohledu na okolnosti? Dopřejte jim SPA, které jim dovolí se vrátit do časů svěžesti nebo jim prodlouží život v dokonalé formě. Jednou za čas posvěťte půl hodiny na jejich vyčištění a osvěžení. Nic nedá takový efekt, jako tyhle pravidelné zákroky. Použijte antibakteriální sprej, aby jste odstranili nepříjemný zápach z vnitřku bot. Důkladně vyčistěte sneakery pomocí odpovídajících metod. Pokud je potřeba, odložte boty na nějakou dobu, aby vyschly. Neváhejte použít prostředek zvaný renovátor – existují jak na kůži semišovou, tak i na kůži lícovou. Můžete také boty předat do speciální čistírny s profesionálním obnovením bot. Tam Vám je zachrání za Vás.


Užitečné? You’re welcome. V Sizeer si ceníme dobrý streetwear, proto vždy sloužíme dobrou radou. Postarejte se o své oblíbené adidas Gazelle, protože to je model s nepopíratelnou historií. Zachované v dobrém stavu dodají Vaší městské stylizaci oldschoolový šik, který Vás odliší ve městě.

Prohlédněte si celou kolekci adidas Gazelle

1290

1161 Kč

2390

1752 Kč

2390

2151 Kč

1390

792 Kč

2390

1512 Kč

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]