Nike Air Max vs. padělky?

Jak odlišit Nike Air Max od padělky?


Air Maxy jsou bez pochyb must have každého sneakerheada a milovníka streetwearových trendů. Kultovní série bot s viditelným vzduchovým polštářkem v podrážce, kterou započal v roce 1987 Tinker Hatfield modelem Air Max 1. Dodnes se do obchodů dostalo obrovské množství rozmanitých Air Maxů, které vždy vzbuzují zájem mezi fanoušky kicksů podepsaných Swooshem. Někteří fanoušci zkoušejí koupit Air Maxy za nižší cenu, což může přinést zklamání v podobě nákupu padělku. V tomto textu poradíme, jakým způsobem odlišit originální Nike Air Max od bezcenných a nekvalitních napodobenin.

Dávejte si pozor na padělky Nike Air Max!


Velká popularita Air Max způsobila, že se na trhu začalo objevovat čím dá více napodobenin, lákající osoby, které chtějí ušetřit a koupit oblíbené kicksy za výhodnou cenu úměrnou svému rozpočtu. Některé rozdíly mezi originálem a padělkem jsou viditelné na první pohled, především pro znalce modelů tvořených neocenitelným Tinkerem Hatfieldem. Jednak často můžeme poznat padělek na základě detailů. Níže popisujeme krok po kroku, na co byste se měli soustředit, abyste nenaletěli a nedoplnili svou garderobu padělanými Nike Air Max.

Cena


Částka, s jakou je třeba počítat za nákup Nike Air Max, to je minimálně 1800 Kč, i když bereme v úvahu slevy ve sportovních prodejnách. Takže pokud uvidíte v nějaké internetové aukci kultovní model za příliš nízkou cenu, měli byste si dávat pozor, protože se může jednat o padělek.

Místo nákupu


Abyste měli jistotu, že kupujete 100% originální produkt, měli byste nakupovat Air Maxy ve známých a osvědčených sportovních prodejnách, které se mohou pochválit pozitivními názory mnoha klientů. Před nákupem na internetových stránkách důkladně ověřte údaje o prodejci a místo, odkud má být zboží odesíláno. Internetoví prodejci se zabývají obchodování s padělky populárních tenisek a často posílají klientům produkty přímo z Číny nebo jiných zemí, ve kterých se výroba padělků stala od jisté doby standardem.

Způsob zabalení


Originální Air Maxy jsou vždy ve značkové krabici, která má specifické rozměry a označení. Pokud jste si objednali kicksy na internetové aukci a obdrželi jste je ve foliovém obalu nebo krabici bez označení Nike, můžete si být jisti, že jste se právě stali majitelem padělku.

Barvy


Tento faktor patří k nejsložitějším, pokud jde o odlišení originálu Air Max od padělku. V tomto případě je nutné vědět, v jakých barvách se daný model objevil na trhu. Výrobci padělků velmi často nabízejí Air Maxy ve škále barev, které nikdy nebyly v nabídce oregonského koncernu.

Plastový element v podrážce


Plastová vrstva v podrážce, která je tam umístěna populární americkou značkou, může pomoci k verifikaci, zda se jedná o originál či obyčejnou kopii. Originály mají vložku v podrážce poloprůhlednou, zatímco u padělků mají často zvláštní konzistenci.

Tkaničky


U padělků jsou tkaničky obvykle značně kratší než u originálních Nike. Proto pokud nejste schopni provléknout tkaničky přes všechny otvory ve Vaších Air Maxech, máme pro Vás špatnou zprávu – Vámi zakoupené kicksy jsou bohužel padělky.

Vlajka na jazyku


Zde na začátku musíme zmínit, že tento fragment bychom měli ověřit u všech modelů Air Max, které vznikly na počest Dne nezávislosti Spojených států amerických. Rozdíl mezi originálem a padělkem poznáte podle jakosti potisku americké vlajky.


Nike Air Max pro ženy

Nike Air Max pro muže

4790

4390 Kč

4590

3190 Kč

4290

3890 Kč

4890

4390 Kč

2990

2590 Kč

3090

2790 Kč

×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]