(0)

Změňte obsah vyhledávané fráze.
Zkuste užít méně filtrů (odstraňte méně důležité).

Zpět do obchodu

Umbro

Společnost Umbro byla založena dvěma bratry – Haroldem a Wallacem Humphrey v malé dílně v městečku Wilmslow ve Velké Británii. Bratři podlehli rostoucímu šílenství kopané v celé zemi. Slovo Umbro je zkrátka od Humphreys Brothers Clothing. Sada značky Umbro debutovala v roce 1934 během finále Anglického poháru, když oba mužstva nosily oblečení navržené a vyrobené touto značkou. Nejsou to však jediné týmy, které oblékala společnost Umbro. Ve 30. a 40. letech to byly Sheffield United, Preston North End, Manchester United a Blackpool.


V roce 1952 britská reprezentace se představila na letních olympijských hrách v sadách Umbro. Každá skupina sportovců měla sadu přizpůsobenou k jednotlivým sportovním disciplínám. Od té doby společnost dodávala oblečení pro britský tým dalších 20 let. V roce 1957 Umbro zavedlo na trh tenisovou soupravu, vyrobený ve spolupráci s Tedem Tinlingem. Tato spolupráce trvala třicet let po Tinlingově smrti. Dalším sportovcem, který spolupracoval se značkou Umbro, byl manažer klubu Manchester United Matt Busby. Spolupráce začala v roce 1959, ve stejném roce, ve kterém společnost začala prodávat soupravy pro mládež a děti. Jejich součástí byly tričko, šortky a ponožku. Díky tomu mladí hráči mohli vypadat jako jejich fotbaloví idolové.


V dresech od značky Umbro fotbalové mistroství světa v roce 1962 vyhrála Brazílie, a v roce 1966 Anglie. V roce 1964 skotský hráč Manchester United Denis Law podepsal smlouvu s Umbro a stal se tím prvním fotbalistou sponzorovaným touto značkou. Mezi 16 týmy, které hrály ve světovém šampionátu, 15 mělo soupravy vyrobené značkou Umbro (s vyjímkou SSSR). V roce 1974 zemřel zakladatel společnosti Umbro Harold Humphreys. Jeho synové Jan a Stuart převzali vedení společnosti a v roce 1986 Umbro začalo vyrábět vlastní fotbalové boty. Společnost zvětšila počet sponzorovaných sportovců o dva fotbalisty: Alana Shearera a Micheala Owena (kterému bylo sotva 14 let).


V roce 2008 značku Umbro koupil americký velikán sportovního oblečení – Nike. Za účelem revitalizace značky Umbro Nike vytvořilo sérii Tailored by England. V květnu 2012 Nike informovalo o prodeji značek Cole Haan a Umbro, aby se mohlo soustředit na vlastních sportovních značkách jako Nike, Converse, Hurley a Jordan. V září 2012 anglická fotbalová federace prohlásila, že budoucí soupravy pro anglickou reprezentaci bude dodávat Nike.


×
[script]/*$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ /* $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});*/[/script]