Jak čistit sneakery Puma Suede?

Jak čistit sneakery Puma Suede?

Kultovní streetwear zasluhuje na odpovídající zacházení! Pokud sledujete Sizeer, jistě nejednou jste o tom zaslechli. Nicméně pokud jsou Vaše Puma Suede znovu špinavé, no judgement. Semiš – to je materiál, který je náchylný na ušpinění. Dokonce jedna krátká procházka v nepříznivém počasí může mít velmi negativní vliv na kondici Vašich tenisek. Ale no worries. V Sizeer známe způsoby, jak zacházet s delikátními sneakery. Přečtěte si naše rady, které Vám pomohou vydobýt z legendárního modelu to nejlepší. Snadno zařídíte, že boty Puma Suede Vám budou sloužit po dlouhou dobu v dokonalém stavu. Impregnace je nezbytnostPamatujte: v případě sneakerů ze semiše je nutná impregnace. To je vždy první krok, k zachování jejich dobrého stavu po dlouhou dobu. Ještě předtím, než v nich poprvé vyrazíte do města, ošetřete je odpovídajícím preparátem. Nevyhnutelně! Bez ohledu na to, jak moc se chcete ukázat ve městě v nových teniskách, nevynechejte tuto etapu. Speciální impregnát na semišovou kůži zabezpečí Vaše boty před vlhkem, prachem a špínou. A ještě jedno: aby byla impregnace účinná, je nutné ji pravidelně opakovat.

Puma SuedePuma Suede

Válka se špínou

Když už dojte k ušpinění Vašich delikátních tenisek, jednejte rychle. Čím déle necháte skvrny či jiné znečištění na botách, tím menší jsou šance na jejich důkladné vyčistění. Především musíte brát v úvahu, že semišové boty nejsou vhodné do každého počasí. Pokud víte, že venku prší, nechte své Pumy Suede doma. Jednak zpět ke skvrnám, které se i přes všechnu snahu ocitly na Vaší obuvi… pusťte se do jejich odstraňování co nejrychleji. Pamatujte, že musíte postupovat delikátně. Obuv ze semiše velmi špatně snáší kontakt s vodou, proto za žádných okolností nenamáčejte své sneakery v misce s vodou ani je neutírejte příliš mokrým hadříkem. Na samotném počátku vždy využijte metodu nasucho: měkká utěrka z bavlny nebo mikrovlákna a jemné potírání, to jsou Vaší spojenci. Můžete rovněž sáhnout po speciální gumě na semiš. Čistěte s ní boty s trpělivostí a delikátností – to by mělo vyřešit problém. Pokud jednak čistění nasucho nepomůže, využijte speciální preparát na semišovou kůži. Nezapomínejte rovněž na jiné elementy tenisek. Osvěžený look získáte, když vyperete tkaničky, které se v městském prostředí poměrně rychle ušpiní a také vyčištěním podrážky. V takových modelech, jako Puma Suede Platform, stanoví podrážka vážný element celé konstrukce, proto stojí zato s ní upoutat pozornost. Na umytí podrážky užijte speciální čistící prostředek na gumu a plast.

Puma Suedee

Sneaker SPA


A co když se Vám nepodaří tenisky zachránit domácími metodami? No worries. Vzniká čím dál více středisek, které se zabývají profesionálním čištěním a obnovou obuvi. Proto pokud se nechcete ještě rozloučit se svými sneakery, které již nejsou v nejlepší formě, jednoduše je svěřte do rukou specialistů. Jednak nejlepší je předcházet takové situaci, kdy už nebude možné boty vyčistit. Klíčem úspěchu je v tomto případě systematičnost. Pravidelně boty čistit – nejlépe ihned poté, jakmile se ušpiní. Čas od času jim dopřejte také malé domácí SPA: důkladně je vyčistěte, užijte preparát zvaný renovátor a pomocí antibakteriálního spreje se zbavte nepříjemného zápachu z vnitřku bot. Tímto způsobem prodloužíte život svých sneakerů a na dlouho jim zajistíte dobrý vzhled.

Pomohli jsme? Neděkujte. V Sizeer víme, jak je dobrá forma Vašich tenisek důležitá. Starejte se o ně, protože takové modely, jako Puma Suede, to jsou sneakery s historií! Když budete o ně odpovědně pečovat, oplatí Vám to poutavým lookem, který dodá Vaším stylizacím oldschoolový nádech.×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]