Je možné prát boty v pračce?

Nike Air Max 97

Docela nedávno se Vám podařilo si splnit své módní přání. Za pečlivě odkládané peníze jste si koupili své vysněné Air Maxy, super módní Vans, legendární Superstary nebo jiné ikonické kicksy. S úsměchem na tváři stojíte před zrcadlem a komponujete je s různými elementy garderoby – ve všech nejrůznějších konfiguracích se boty prezentovaly skvěle. Přes několik prvních dní jste na všechny jiné boty zapomněli a nové sneakery Vám dělaly společnost všude: doma, na ulicích, ve škole či v práci, v klubu, v kině i během rodinných setkání. Jaké zklamání a rozčarování, když se ukázalo, že Váš vysněný pár není nezničitelný... s několika prvními delikátními nečistotami a skvrnami jste se nějak vypořádali, ale i přes Vaše veškeré úsilí, s každou cestou do města Vaše boty ztrácely na kráse. Déšť, bláto, čerstvě skosená tráva a jiná překvapení na nic ponechávala nepříjemné skvrny, který se nedá zbavit. Jednak když všechny Vaše pokusy jak vyhrát nad skvrnami končí neúspěchem, v hlavě se Vám rodí nápad: co takhle využít průlomový vynález v historii, který usnadnil každodenní život mnoha rodinám a ženám v domácnosti? Když Vám tato myšlenka přijde do hlavy, objeví se další otázka: je vůbec možné prát boty v pračce?

Pro dobro Vaších bot – raději to nedělejte!

Praní express na 15 minut či full program s předpírkou? A možná kromě pracího prášku přidat také trochu odstraňovače skvrn, aby boty vypadaly jako nové z obchodu? Pokud nadále zvažujete, zda je vhodné prát boty v pračce, varujeme Vás, raději se do toho nepouštějte! Navzdory tomu, že výrobci praček a domácích spotřebičů přechvalují své výrobky v reklamách a sugerují, že některé boty lze prát v pračce, dvakrát si to rozmyslete, jestli to stojí za to.

Voda + chemické přípravky = výbušný mix

Dokonce během nošení v dešti, při několika blízkých setkáních s kalužemi, Vaše boty nezažijí alespoň zlomek toho, co jim můžete v pračce naservírovat. Pomyslete, co by se mohlo stát během kontaktu bot vyrobených z kůže nebo semiše s vodou. Ve většině případ byste se v nich už nemohli ukázat na veřejnosti. Máte rádi běh? Čas od času vyrazíte do posilovny spálit nějaké ty kalorie? Pak jistě máte super pohodlné a designérské boty, ve kterých se cítíte jako hvězda sportu. Po několika intenzivních tréninzích začínají nepříjemně zapáchat a Vy se záměrem zbavit se zápachu, vhodíte své boty do pračky. To je velká chyba – sportovní obuv sportovní často má ve svém složení speciální membrány, které praní nepřežijí. Ponad to zaměřte pozornost na fakt, že dokonce v nejvíce inovačním modelu, spojovacím materiálem je lepidlo. A ne od dnes je známo, že lepidlo nemá rádo vodu. Dodejte do tohoto prací prášek, aviváž nebo eventuálně odstraňovače skvrn (protože přeci nebudete prát v samotné vodě!) a máte na svých botách zaručen nevšední vzor tiy dye!

Kdy nemáte sílu na čištění

Často se nám zdá, že s extrémně špinavými nebo zablácenými botami je nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak se zbavit nežádoucích skvrn, vyhodit je jednoduše do pračky. I kdybychom měli informace od výrobce, že tento konkrétní je možné prát v pračce, je třeba si uvědomit, že v každém případě existuje riziko poškození obuvi. Dokonce i tehdy, kdy čistě teoreticky je určená pro praní v pračce. Proto kdy se zde ve hře Vaše oblíbená obuv a máte strach, že se zničí, vyzkoušejte jiné metody čištění. Mnohdy obyčejná mýdlová voda nebo speciální preparáty určené k čištění materiálů různého druhu, udělají opravdové zázraky. Jednak jestli ani čištění, ani praní není nic pro Vás, je ještě jedno řešení. Vsaďte na odborníky! Za opravdu nevelké peníze můžete dát svým botám druhý život. Čištění a renovace obuvi je v odvětví služeb relativně novým oborem, ale může se pochlubit působivými výsledky. Pokud nemáte sílu a trpělivost s testováním různých metod, jak se zbavit skvrn, důvěřujte odborníkům, kteří se znají na věci. Neriskujte a neperte boty v pračce.

[script]$(document).ready(function () { $(window).scroll(function () { if ($(window).width() > 1024) { if ($(this).scrollTop() >= $('.s-last-img').offset().top - 600) { $('.sidebar').addClass('is-sticky'); } } });});[/script]

Prohlédněte si populární modely dámské obuvi:

1690

1112 Kč

1790

1611 Kč

1790

1611 Kč

1690

1521 Kč

1690

952 Kč

1690

1192 Kč

1990

1352 Kč

1990

1352 Kč

1690

1112 Kč

Prohlédněte si populární modely pánské obuvi:

2490

1752 Kč

2290

1592 Kč

3290

1592 Kč

2490

1752 Kč

2490

1432 Kč

2390

1352 Kč

3190

1512 Kč

2490

1832 Kč

2490

1592 Kč

2340

1512 Kč

2390

1432 Kč

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]