Jak čistit bílé boty?

Čisteniebílé boty

Jak čistit bílé boty?

Bílé boty se vrátily k milosti po letech přebývání v zóně kýčů. Na rok 2017 se připravuje několik velmi slibných sneakerových premiér právě s bílým pozadím. Budou bílé NMD, bílé Nike Cortez nebo také New Balance Trail Buster. Nezapomínejme rovněž na to, že většina sportovních bot má bílou podrážku a takové modely, jako nadčasové bílé Converse či Superstar jsou hitem již po mnoho let. Zůstává jen jedna otázka – jak čistit bílé boty, aby zůstaly bílými?

Pěkné, jen když jsou nové?

Největším problémem s bílými botami je právě to, že nejlepší efekt mají tehdy, když jsou nové. Museli bychom je nechat ve skříni a nosit pouze během hezkého počasí, ale i tehdy mohou podléhat zničení. Protože bílé boty se nejen ušpiní, ale také po čase začnou žloutnout. Takže je tedy jediným řešením zcela zrezignovat z koupě bot v bílé? Absolutně ne! O to víc, že vše poukazuje na to, že právě bílé sneakery budou vládnout streetwearu v roce 2017. Jak tedy uniknout poškození?

Dbejte o běl s rozumem

Trh s produkty na péči o obuv jde naproti naším potřebám. Máme již nejen různorodé pasty či impregnáty, ale také specifikace čištění. Pamatujme jednak na to, aby byl daný preparát určen na materiál, ze kterého jsou naše boty zhotoveny a vyhýbat se levných domáckých způsobů, jako například použití bělících prostředků. Ten je sice snadno dostupný, ale může rychlým způsobem zničit strukturu materiálu. Stavme se tedy k čištění bílých bot se zdravým rozumem. Pokud Vaše sneakery zhotovené ze síťky nebo jiného prodyšného materiálu nejsou již zcela svěží, můžete je namočit v misce s vodou a odstranit nečistoty drsným kartáčem a vhodným přípravkem – může to být speciální bělící šampon nebo levnější varianta – obyčejné mýdlo.V tom druhém případě dbejte na to, aby bylo mýdlo v neutrální barvě, ideálně čiré nebo bílé, aby se na obuvi nevyskytly skvrny. Jedním ze zajímavějších a zároveň účinnějších domáckých způsobů je také mytí bot v roztoku z vody se sodou, která jak je známo má magické vlastnosti nejen v kuchyni a kromě toho pohlcuje nepříjemný zápach!

Co ještě?

Abyste vyzdvihli běl svých bot, můžete zainvestovat do speciální kosmetiky dostupné na trhu, která pomůže odstranit nečistoty a osvěžit vzhled bot. Nejvíce známá je bílá pasta na boty, kterou můžete koupit v obuvnictví. Nicméně ta je určena pouze na bílou obuv z kůže, jako jsou například adidas Supersta nebo Nike Cortez! V on-line prodejnách se často můžete setkat se speciálními pery, které osvěží barvu bílých podrážek. Vhodné je rovněž zabezpečit boty před znečištěním impregnací, ale také zachovat zdravý rozum a nenosit je během nepříznivého počasí.

Tato stránka používá cookies. Přečtěte si více o záměru jejich použití a změně nastavení ve svém prohlížeči. Prohlížením této stránky souhlasíte na používání cookies, shodně s aktuálním nastavením prohlížeče.

Dobře, rozumím
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]