ellesse – návrat legendy

Pánské tričko bez rukávů Ellesse

Značka ellesse vznikla koncem 50. let v italské Perugii. Na počátku produkovala sportovní oblečení, jednak rychle si získala slávu rovněž mezi osobami, které se sportu nevěnují. Díky originálnímu designu a užití nejlepších materiálů, se v letech 80. stala kultovní. Po krátkém odchodu ze scény se opět dostává na vrchol.


Italská práce


Značka za svůj název vděčí iniciálám Leonarda Servadio, jejímu zakladateli – ellesse, to zápis italské výslovnosti písmen „L” a „S”. Servadio začal své působení mimo jiné výrobou oblečení pro lyžaře. Ačkoli málokdo si je toho vědom, jelikož ellesse se nyní téměř výhradně zabývá streetwearem, první ambicí a oblastí působení zakladatele, byl vývoj nových řešení a technologií pro různé sportovní disciplíny. Tvořil například lyžařské kalhoty, které se u spodu rozšiřovaly, díky čemu ideálně padly do bot. Značka byla také velmi známá mezi tenisty, sponzorovala fotbalové týmy a vítěze lehké atletiky. Nejenže spolupracovala s těmi nejlepšími sportovci (co jí přineslo ještě větší slávu), ale průběžně se snažila odpovídat na jejich potřeby a zdokonalovala své produkty. V 80. letech byl viděn zájem o produkty mezi širší skupinou lidí, díky čemu značka ellesse začala tvořit lifestylové oblečení. Bleskurychle se stala legendou a její logo bylo doslova všude (zajímavé je, že ještě před érou logománie). Těžko bychom si mohli představit pouliční módu z konce minulého století bez oranžového loga.


Dámská mikina ellesse - tmavě modrá barva

Od sportu ke streetwearu


Šusťákové bundy, boty inspirované tenisovou módou a fotbalem, pohodlné, klasická tričko – a to vše v křiklavých barvách, charakteristických pro tehdejších dobu. Ačkoliv design měl vždy bez pochyb velký význam, mnoho lidí si zamilovalo značku ellesse také za její jakost. Pohodlné a příjemné materiály, trvanlivost produktů a dobrý marketing (hlavně spočívající na výběru ambasadorů) – díky tomu všemu se těžké odolat produktům značky. Přesto značka ellese zaznamenala ve druhé polovině 90. let prudký pokles popularity. K tomu dochází během změny vedení ve firmě - 90% podíl ve společnosti koupila skupina Pentland, která s ellesse dříve spolupracovala. Zjevně potřebuje trochu času na vymyšlení nové strategii pro ellesse. Jednak 21. století se ukazuje být pro značku milosrdné. A fakt, že se streetwear začíná masově inspirovat stylistikou z 80. a 90. let, vede k tomu, že se na trhu objevuje prostor na návrat kultovních značek z tehdejších let. Mezi nimi samozřejmě pro ellesse.


Kultovní logo


Klasická trička a mikiny s velkým logem značky, sneakersy ve stylu ugly shoes, vícebarevné topy, pohodlné kalhoty, fascinující taštičky, objemné vaky a batohy, a dokonce plavky v živých barvách – sortiment ellesse je velmi široký. Najdeme zde jak klasiku, tak i nabídky pro odvážné, kteří vsázejí na barvy a nevšední střihy. Značka se nejen řadí mezi streetwearové trendy, ale sama je určuje a vynáší pouliční módu na vyšší úroveň. Díky tomu si v její nabídce každý najde něco pro sebe. Máte rádi minimalizmus? Monochromatické tričko s diskrétním logem ellesse či sneakery Sparta ve verzi all white či all black, si jistě najdou své místo ve Vaší skříni. Vsázíte na extravaganci?


Sneakers ellesse sparta

Cyklistické šortky ellesse zkomponujte se sakem a originálními sandály Giglio nebo sneakersy Alzina. Máte rádi živé barvy či spojení logománie s colorblockingem? Mikina Sheldo či tričko Cirillo budou pro Vás skvělou volbou. Prohlédněte si nabídku ellesse a vyberte si pro sebe něco, co nejen zapadne do Vašeho stylu, ale také umožní ukázat Váš charakter. Koneckonců, italský rodokmen značky zavazuje!


Produkty značky ellesse
[script]$(document).ready(function () { $(window).scroll(function () { if ($(window).width() > 1024) { if ($(this).scrollTop() >= $('.s-last-img').offset().top - 600) { $('.sidebar').addClass('is-sticky'); } } });});[/script]

PROHLÉDNĚTE SI KULTOVNÍ BOTY ELLESSE:

590

312 Kč

690

392 Kč

690

280 Kč

1290

552 Kč

590

531 Kč

1290

632 Kč

1290

712 Kč

2490

632 Kč

2390

1112 Kč

2390

1112 Kč

2590

1192 Kč

2590

1032 Kč

PROHLÉDNĚTE SI STREETWEAROVÉ OBLEČENÍ ELLESSE:

PROHLÉDNĚTE SI MÓDNÍ DOPLŇKY ELLESSE:

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]