adidas EQT – poznejte všechny modely kultovní série!


Série adidas Equipment měla svou premiéru v roce 1991 a ihned se stala senzací. Na počátku 90. byla popřením všech současných trendů a návratem k tomu, co je ve sportovních botách nejdůležitější, tedy vlastnostem a technologiím. Když se po téměř 30 letech vrátila, všichni se zadrženým dechem sledovali počínání značky a testovali nové modely EQT. Vyrovnají se originálu? To byla jedna z nejdůležitějších otázek. Takže pojďme se podívat na nové typy EQT a zaměřme se na to, v čem se liší od jiných bot, dostupných na trhu. Čím tentokrát adidas zaskočí?Support


První modely prezentované v roce 2017 v sérii Equipment, to jsou EQT Support. V rámci této kolekce můžeme zmínit mimo jiné ADV, ADV PL, PK, 93/17 a RF. Pokud jde o rozdíly mezi jednotlivými modely, jsou to jednoduše různé kombinace vlastností, materiálů a technologií. Všechny boty se charakterizují futuristickou podrážkou, která je hrubší v zadní části. Svršek je vyroben z elastické ponožky. Systém šněrování je spojen s charakteristickými pásky, které jsou v modelech EQT Support zhotovené z textilního materiálu a módně navazují na podrážku. Rozdíly? Ve standartním modelu ADV je oblast paty a kotníku zpevněná tvrdšími elementy. Ty se již u modelu PK nenacházejí. Liší se rovněž materiály, ze kterých je zhotoven svršek. Všechny jsou elastické, ale jedny byly udělané z Primeknitu – materiálu charakteristické vazby, jiné zase z tužšího textilního materiálu. Model EQT RF má ještě odlišnější svršek: zde bylo užito spojení semiše a prodyšné síťky.

A pokud jde o to, co mají Support ve spodu… Sice většina z nich má podrážku z pěny EVA a gumy, ale vznikl rovněž model, který v sobě skrývá pěnu Boost. Jak je vidět – je možné obměňovat technologie a materiály, se zachováním originálního a ikonického vzhledu adidas EQT!


Cushion


Design inspirovaný klasickými modely Support, obohacen patou z TPU – to je model EQT Cushion. Svršek je prodloužený a dokonale se přizpůsobí patě, tvořením clony v oblasti achilovky. Elementy z hladké kůže a semiše zajistí, že boty jsou odolnější a zároveň získají výjimečný charakter. Celek je vyroben z prodyšné síťky a podrážka je obohacena standartní pěnou EVA, která zajistí odpružení.
Bask ADV


Boty připomínající basketbalovou tradici kolekce EQT a zároveň zahrnují všechny nejlepší prvky série. Svršek je vyrobený z kombinace úpletu a semiše s ideálním tvarováním nad patou. Zato samotná pata je chráněna elementem z TPU, který vychází přímo z podrážky. Přední část je zdobena zajímavým element z gumy, který dodá celku novodobý vzhled.


Racing ADV


Nová verze běžeckých bot EQT. Racing je na jednu stranu překvapením série – má trochu jiný tvar, a na druhu stranu – opravdovým návratem k podstatě. Konec konců, první boty EQT byly vlastně běžeckou obuví. V přední části svršek z charakteristického úpletu, který ideálně spolupracuje s nohou při běhu a přizpůsobí se jejímu pohybu. Zatímco zadní část nabízí dokonalou stabilitu – celá pata je vyrobená z tvrdšího materiálu. Odpružení v podobě ideálně tvarované podrážky s pěnou EVA, se osvědčí na každé trase. Elastický systém šněrování (tkaničky jsou provlečené přes poutka, díky čemu se vázání přizpůsobí noze) zajistí, že každý pohyb bude komfortní, bez nadměrného utlačování.


Které si vyberete?


Možno říci, že rozdíly mezi jednotlivými modely adidas EQT jsou spíše kosmetické. Výběr materiálu, ze kterého by měl být vyroben svršek a eventuální zpevnění v podobě elementů z TPU, to je už záležitost individuálních preferencí a toho, jak sami chápeme pohodlí a komfort nošení každého dne. Náš výběr ovlivní rovněž to, zda chceme v EQT sportovat. Osoby, které běhají, potřebují jinou úroveň odpružení a jiné funkce, nežli osoby, které prostě jen hledají pohodlnou obuv pro každodenní nebo ti, kteří cvičí v posilovně.

Tak či tak, reakce zákazníků na nové modely EQT mluví za vše – tyto boty jsou hitem a budou jím ještě po dlouhou dobu. Jak je vidět, vyrovnaly se svému legendárnímu předchůdci z 90. let.[script]$(document).ready(function() {$(window).scroll(function() { if ($(window).width() > 1024) {if($(this).scrollTop() >= $('.b-footer').offset().top - 1000) {$('.sidebar').addClass('is-sticky');} }}); });[/script]

Tato stránka používá cookies. Přečtěte si více o záměru jejich použití a změně nastavení ve svém prohlížeči. Prohlížením této stránky souhlasíte na používání cookies, shodně s aktuálním nastavením prohlížeče.

Dobře, rozumím
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]