Sneakerheadi mají různé záliby - proto je tak důležité, aby měli z čeho vybírat. Ale ačkoli se trendy mění a technologie jde kupředu, existují některé modely obuvi, které jsou již po několik let stále na vrcholu. Jedním z nich jsou „nomády“, tedy slavné adidas NMD, rozhodně v kultovní šedé verzi R_1. Vybírané a ceněné, nadobro se zapsaly do městské módy. Proč ale jsou tak výjimečné? Důvodů je hned několik!


Runnery… ne na běhání


Sice se o tom často nemluví, ale je dobré vědět, že série R není jednou odměnou nomádů. Super pohodlné NMD od adidas, to je přeci rovněž městská kolekce CS (tedy City Sock) či futuristické XR a dokonce... trialová obuv. Není však tajemstvím, že to právě ony jsou těmi nejslavnějšími. Milovníci pouliční módy si zamilovali něco zcela jiného, ale není se čemu divit. Ačkoli všechny série NMD zaručují návykové pohodlí a skvělý vzhled, do povědomí se nejvíce dostaly tenisky z rodiny R. Odkud se vzal jejich charakteristický krátký název? Prosté - pochází od slova running! Právě tímto způsobem chtěli producenti zdůraznit účel, k jakému jsou boty stvořené. Brzy se však ukázalo, že se model se zalíbil spíše sneakerheadům, nežli běžcům, kteří boty zakomponovali do městských stylizací. Takové řešení se ukázalo být ideální a spojení sportovního looku a streetwearové uvolněnosti si rychle získalo srdce stylistů. Dnes NMD R, to jsou především super pohodlné sneakery, které se osvědčí vždy a všude, a co víc, pasují ke všemu. Skvěle se prezentují jak k džínům, tak i k teplákům a vždy stvoří módní celek. Takový set je garancí komfortu.


Tak podobné a přitom tak různé


Máte chuť si pořídit své první „nomády“ ze série R? Dokonalá volba! Prohlédněte si názory na jejich téma a při pročítání recenzí se rychle zorientujete, že jednak existují dvě verze jejich modelu. R_1 a R_2, jen zdánlivě vypadají stejně. Pravdou však je, že rozdíly jsou významné a jsou viditelné na první pohled. Především novější verze NMD je ještě více minimalistická od popřední. Již první adidas NMD R byly dosti skromného vzhledu, díky čemu se také staly tak oblíbené. Možná právě tím se projektanti řídili při tvoření modelu R_2, který je někdy označován jako poněkud asketický. Či takový přístup se osvědčil? Názory jsou sporné. Mnoho odborníků - stylistů, znalců pouliční módy a také sneakerheadi, kteří se zajímají o městský styl - jsou přesvědčeni, že i když jsou obě verze pohodlné, lepší je ta první! Klasická řešení a drsný look s nádechem retro se osvědčí lépe než mix minimalizmu a futurismu, který je charakteristický pro R_2, proto mnoho milovníků streetwearu volí právě straší „nomády“.

Aféra o kostičky a tkaničky


Co doopravdy natolik všechny přesvědčilo k NMD R_1 a způsobilo, že nová verze nebyla přijata s takovým optimismem? Nedá se ukrýt, že „jedničky“ měly své nesporné kouzlo, které se ujalo okamžitě. Jedním z nejsilnějších elementů tohoto modelu byly speciální výčnělky na vnější podrážce, viditelné již z dálky. Byly nejen charakteristickým doplňkem, ale stanovily rovněž výrazné navázání na ještě starší modely sneakerů, tedy Boston Super, Rising Star a Micropacer. Milovníci streetwearu je nazvali lichotivě „kostičkami“ a ačkoli ihned po premiéře R_1 byly předmětem vtipů, rychle se staly dominantou celé obuvi. Není divu - vypadají opravdu výjimečně! Mnoho sneakerheadů si je pochvalovalo, jelikož vzbuzovaly pozornost, jelikož díky kostičkám boty vypadaly opravdu originálně. Právě proto, když se objevily adidas NMD R_2, ve kterých zůstal pouze jeden obdélníkový element na vnější straně svršku, mnoho fanoušků se ptalo: „kde jsou koje kostičky?“. Ale to není jediný důvod, pro oči milovníků streetwearu stále pokukují po první verzi. U starší verze přesvědčil ještě jeden detail, a to závazný - v dobách premiéry to bylo zcela normální a dnes módně na to navazuje. Co je na nich tak výjimečného? Tajemstvím jsou dlouhé tkaničky, které je možné převléknout přes jedno dodatečné očko. Tento drobný detail jednak byl tak charakteristickým elementem série, že jejich nedostatek ihned vzbudil pozornost fanoušků. Dalším detailem byl také jazyk - široký a klasický, dnes dvojnásobně stylový s ohledem na trend dad shoes.

Pohodlí testované těmi nejlepšími


Ale výjimečnost adidas NMD R_1 se neskrývá pouze v kostičkách a výjimečném designu svršku, spojuje v sobě módní retro akcenty a vyváženým minimalismem. To je rovněž komfort, stvořený s myslí na profesionální sportovce - komfort, kterým se díky NMD můžete těšit každého dne. Co za tím stojí? Odpovídá za něj především systém Boost v podrážce - vlajková technologie adidas, stvořená ve spolupráci s profesionály z firmy BASF, jednou z nejlepších chemických firem na světě. V čem spočívá tato inovace? Není to nic jiného, než speciální pěna uzamčena s tisících malých kapsulích, které jsou umístěny v podrážce. Právě díky nim (a speciální pěně EVA), je každý krok pružný a tlumený. Odpružení ochrání klouby, což zvýší komfort nošení. Jednoznačně - v těchto botách zajdete ještě dál! Ale komfort garantuje nejen dokonale navržená podrážka, ale rovněž svršek. Ten je stvořen z prodyšné síťky, která dokonale odvádí vlhkost a pomáhá udržet optimální teplotu. Při procházení po městě máte ještě jednoho spojence - je jím antibakteriální vložka Ortholite, díky které bude i dlouhá chůze nejen skvělá, ale i bezpečná. Právě proto si milovníci streetstylu zamilovali adidas NMD R_1 – sneakery klasického looku a novodobého pohodlí. Jsou opravdu výjimečné!

[script]$(document).ready(function() {$(window).scroll(function() { if ($(window).width() > 1024) {if($(this).scrollTop() >= $('.b-footer').offset().top - 1000) {$('.sidebar').addClass('is-sticky');} }}); });[/script]

Prohlédněte si dámské kolekce adidas

3590

2232 Kč

3590

3231 Kč

Prohlédněte si pánské kolekce adidas

3890

3190 Kč

3590

2552 Kč

3590

1992 Kč

3590

1992 Kč

3590

2511 Kč

3590

3231 Kč

3590

2511 Kč

3590

2790 Kč

3590

3231 Kč

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]