V péči o životní prostředí – jak vznikly legendární Timberland Premium 6?


Slavné Žluté Boty. Model #10061. Jakkoliv je nazvete, jedno je jisté: boty Timberland Premium 6 jsou legendou. Nosí je lidi ze všech koutů světa, milují je celebrity, cení si je fanoušci nejvyšší jakosti a dokonalého amerického stylu. Jednak vlajkový model firmy s logem v podobě stromu, to není jen módní look. Je to zhotovení s péčí o každý detail. Jsou to autorské technologie Timberland, díky kterým je jejich obuv tak odolná a trvanlivá. Konečně zodpovědná produkce, které bere ohledy na životní prostředí. Ekologie Vám není lhostejná? Dovězte se, jak vznikly Timberland Premium 6 a vyberte si boty pro ty, kteří chtějí žít s čistým svědomím.

Kožené, voděodolné… nezničitelné


Začalo to autorskou technologií spojení svršku s podrážkou. Pracoval nad ní Nathan Swartz – švec s nezvyklými sny a zakladatel dnešní firmy Timberland. Jeho ambicí bylo stvoření bot, které by odpovídaly na potřeby těžko pracujících obyvatelů Nové Anglie. Započal práci nad inovační technologií, která měla zcela zabránit promoknutí bot. Práci dokončil jeho syn Sidney, který v roce 1973 představil pracovníkům rodinné firmy Swartz model určený právě jim. Odolný v každé situaci, pevný, voděodolný. Projekt, jehož stvoření trvalo roky. Ale jakmile již vznikl, ukázalo se, že je perfektní. Protože věci, které vznikají s vášní a inspirací životem, mají převahu jinými – autentičnost.

Stále dokonalé


Víte, že přes více jak 40 let se produkce Premium 6 nezměnila? Klíčové elementy dokonalých bot dřevorubce je stále stejná. Zaprvé: svršek. Ušitý ze žlutého voděodolného nubuku, který je střižený a sešívaný s největší precizností – tak, aby ideálně přiléhal k noze. Přesto, že #10061 již nejsou vyráběné ručně, lidský element nebyl z výroby vyřazen. Každou etapu výroby bot kontrolují speciálně kvalifikovaní pracovníci. Každý plát kůže, ze které je šita kultovní obuv, je pečlivě prohlížen specializovaným týmem, aby se na prodávaném exempláři nenacházel nejmenší defekt. Většina kůží, ze kterých se šijí boty Timberland, pochází z Dominikánské republiky a Mexika. Koželužny, které je dodávají, náleží do skupiny LWG (c) – sdružení výrobců kůží, kteří dbají o to, aby jejich proces zpracování byl zcela transparentní a měl kontrolu nad vlivem na přírodní prostředí.

V péči o Váš komfort


Kůže vysoké jakosti je však pouze jedním z elementů, který má vliv na dokonalost bot Timberland. Co jí dělá společnost? Čtyřřadové prošívání, které je neobvykle odolné a zpevňuje celou konstrukci tak, aby byly boty odolné vůči vnějším vlivům. Pevná mosazná očka. Díky jejich odolnosti proti rzi, jsou dalším elementem, který zajistí botám Premium 6 dlouhou životnost. Tkaničky TeslanR. Jedny z nejodolnějších tkaniček na světě, zhotovené ve 100% z recyklovaných materiálů. Izolující polstrování PrimaLoft ECO, které je zhotoveno ze syntetických vláken pocházejících v 50% z PET lahví. Slavné medové podrážky. Hrubé, pečlivě navržené, a díky bezešvému spojení ke svršku je garantovaná absolutní voděodolnost.

Žlutá bota mění svět


Přírodní prostředí má pro americkou značku s logem v podobě stromu obrovský význam. Timberland má respekt k životnímu prostředí, ve kterém působí jeho továrny. S pocitem velké odpovědnosti za místní společnost a ochranu ekosystému, využívá ve výrobě obuvi zelené technologie. Za každý prodaný pár bot sází strom. Během výroby dbá o lidská práva. Od roku 1992 vede program Path of Service, v rámci kterého pracovníci Timberland mohou věnovat 40 plně placených hodin práce ročně na péči o životní prostředí. V rámci toho například sadili stromy v poušti Horqin v severní Číně a podíleli se na obnovení veřejného prostředí v Bronxu. A to vše začalo od Žlutých bot, které dodnes jsou symbolem produktu stvořeného s myslí o potřebách jiných.

Ceníte si obuv, která má svou historii a nevznikla náhodou? Chcete žít svědomitě a elementy ve Vaší garderobě nejsou náhodné? Anebo jednoduše chcete mít jistotu, že boty, které si vybíráte, jsou zhotovené s maximální péčí, z dokonalých materiálů a budou Vám sloužit po mnoho let? Postarejte se o sebe i o jiné a vsaďte na Timberland Premium 6. A buďte si jisti: vybrali jste správně.Prohlédněte si nabídku kultovních bot dostupných v Sizeer. Doručení máte jako vždy zdarma.

Více informací o Timberland:

Kolekce Timberland Premium 6 INCH

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]