Jak nosit Nike Huarache?


Huarache, tedy jeden z nejvíce známých modelů Nike, stvořen legendou mezi projektanty značky – Tinkerem Hatfieldem, jsou již dlouhá léta objektem touhy milovníků streetweare na celém světě. Boty vznikly na počátku devadesátých let a přesto, že by jejich futuristický design mohl tradicionalisty odrazovat, si jednak získal jejich srdce! Zajisté svůj úděl v úspěchu této série má rovněž marketingová strategie, podle které byly boty dostupné v omezeném množství a nebyly distribuované velkými obchodními řetězci. Omezená dostupnost měla vliv na popularitu a touhu jejich koupě. Zanedlouho Huarache chtěli nosit všichni. Z tohoto důvodu nejenže vznikly dámské, dětské a juniorské verze, ale také různé barevné varianty, aby si každý mohl obuv přizpůsobit do své stylizace. Co ještě možno říci o Huarache?


Běžecké či lifestylové?


Zajímavostí je, že na počátku měly být Huarache botami na běhání, jednak neobešly se bez úvah ze strany profesionálních runningových médií – ti označili model jako nevhodný na běhání, z ohledu na nedostatek dobré ventilace. Jednak skvěle odpružení ( podrážka se vzduchovým polštářkem Air), podpora paty (založena na charakteristickém pásku z trvanlivé gumy a elastických materiálů) a svršek tvořený z materiálů, které spolupracují s nohou, tím že kopírují její přirozený pohyb, způsobilo, že Huarache byly užívané nejen k běhu, ale i jiných sportovních disciplín. To vedlo Nike ke stvoření speciální edice Run, která při zachování nejlepších vlastností klasické verze, se charakterizuje prodyšným svrškem a systémem odvádění vlhkosti. Tímto způsobem se boty stávají ideálním doplňkem na trénink.

Ale jak se ukázalo, nejen to. Protože to, co mohlo na počátku odrazovat, tedy design bot, se ukázalo být jejich nejsilnější stránkou. Zanedlouho všichni nosili Huarache – nejen na běhání, ale také na každodenní nošení. Takto se zrodila další ikona stylu.

Dokonalé doplnění stylizace


Nejpopulárnější barevná verze Huarache – Triple Black a čerň posazena na bílé podrážce, to jsou sneakery, které když je potřeba, odehrají hlavní roli, ale také skvělé doplnění stylizace. Noste je k džínům a stylovému tričku či mikině, vzorovaným šatům či dokonce k teplákovým kalhotám. A možná vsadíte na dívčí růž a béžovou? Dokonale se osvědčí sestavení s monochromatickými plátěnými šortky, šaty a sukněmi. Nike Huarache skvěle zrovnováží rovněž elegantní look: klasická košile, plátěné kalhoty a trenčkot v kombinaci s kultovním modelem bot, to je oblíbený outfit fashionistek. Jednak sportovní tradice Huarache je nezbytná! Proto především multibarevné verze noste do sportovních outfitu. Kultovní model Nike má rád především legíny, ale rovněž krátké šortky, takže skvěle se nimi zkomponují. Vsázíte na streetwear v čisté formě? Kožená bunda, široké kalhoty a full Cup se rovněž skvěle komponují s Vašimi novými snakery. Stále nevíte jak nosit Nike Huarache? Napovíme: jak jen chcete!
[script]$(document).ready(function() {$(window).scroll(function() { if ($(window).width() > 1024) {if($(this).scrollTop() >= $('.b-footer').offset().top - 1000) {$('.sidebar').addClass('is-sticky');} }}); });[/script]
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]