Hlavně ne do pračky, čili jak čistit Vans Authentic?

boty Vans Authentic

Jak čistit Vans Authentic

Není lepší způsob na lehký městský look nežli spojení oblíbeného trička a džínů s pohodlnými trampkami. Mnoho modelů se těší uznáním, jednak král pouličních stylizací může být pouze jeden – a je ním Vans Authentic. Kultovní boty boty již dlouhá léta uchvácejíc další pokolení, se osvědčí v outfitech běžný den i na více výjimečné příležitosti. Jednak opravdoví fanoušci streetwearu vědí, že spolehlivé boty jsou takové, které vždy skvěle vypadají – klíčová je také každodenní péče. Jak bychom měli dbát o kecky Vans, aby se vždy prezentovaly dokonale? Je čas vypořádat se s nejčastějšími mýty!

Ne každá rada, je dobrá rada

Čištění obuvi je rozsáhlým tématem. Na internetu můžeme najít mnoho rad či článků s nápady, jak pečovat o své boty. Jednak můžeme jim věřit? Ve většině případů bohužel ne. Smutnou pravdou je, že tento problém obrost mnoha mýty, které se opakují, aniž by se ověřovaly nebo doplňovaly znalosti o absolutního základy. Právě tímto způsob vznikla jedna z nejvíce škodlivých rad – že špinaví kecky je nejlépe jednoduše vyprat. Tento mýtus může způsobit nezvratné poškození oblíbených bot. Garantujeme Vám: není nic, co by mohlo pomoci zabránit poškození při takovém zákroku, dokonce ani vložení bot do pytlíku či vyvlečení tkaniček. Proč? Během procesu praní se stroj pohybuje s tak vysokou rychlostí, že je prostě nemožné, aby se Vaše oblíbené Vans neponičily. Nedělejte to!

cerne Vans Authenticzelene Vans Authenticbordove Vans Authenticzlte Vans Authentic

Letní péče

Takže jak bychom měli dbát o naše kultovní kecky? Především bychom měli mít na paměti jednu univerzální zásadu – opatrně s vodou. Tato rada se koneckonců osvědčí v případě každých bot. Ačkoliv se mluví jinak, ve skutečnosti málo které materiál dobře snášejí namáčení, takže lépe nerizikovat! Mnohem lepším a bezpečnějším způsobem na čištění kecek Vans je užití kartáče – rozhodně takové s měkkým vlasem. Před čištěním bychom měli samozřejmě vyvléct tkaničky, pod kterými se hromadí prach a špína. Kartáčovat bychom měli s citem - energicky, ale bez zbytečného tlaku, abychom nepoškodili strukturu materiálu. Nakonec je třeba také utřít boky podrážky, obzvláště pokud je bílá. Nejlepší čistícím prostředkem bude hadřík namočený v mýdlové vodě - vlhký, ale ne příliš mokrý. Pro zaschlé a odolnější nečistoty, které pronikají na těžko přístupná místa, se skvěle osvědčí... obyčejný zubní kartáček. Samozřejmě z měkkým vlasem – nejlépe takovým, který je určený na citlivé dásně.


Na těžké případy

Dokonce i když je nejvíce staráme o naše boty, může se přihodit něco zlého. Stačí, že nás zaskočí déšť, nedopatřením stoupneme do bláta anebo mokré trávy, které na naší obuvi ponechá zelené skvrny. Co v takovém případě? Žádné obavy – nemusíte se ihned loučit se svými Vansy! V takové situaci je nejlépe vsadit na profesionály a zainvestovat do speciálního šampónu na obuv.Takové preparáty, i když vyžadují užití vody, jsou stvořené z látek, které ochrání obuv, namísto aby ji zničily. Dobrou volbou jsou také speciální pěny, určené na boty z textilního materiálu. Jejich užití je jednoduché a pohodlné – stačí postupovat dle instrukcí výrobce. Pokud jednak testujeme nový produkt, oplácí se nejdřív protestovat jeho působení na málo viditelném fragmentu bot. Tímto způsobem se můžete ujistit, že naším oblíbeným Vans Authentic opravdu poskytneme to, co je nejlepší.

Daleko od oslnění

Může se také stát, že navzdory našim nejlepším záměrům se boty zamočí - například v důsledku náhodného vkročení do louže, náhlého deště nebo chyby během čištění. Co v takovém případě? Především nevkládejte boty do sušičky ani je pokládejte blízko radiátoru. Ovšem, tímto způsobem je můžeme rychle usušit, ale současně riskujeme, že boty změní svůj tvar nebo barvu. Co v takovém případě dělat? Nejlépe boty něčím vyplnit, například papírem nebo malým ručníkem a jednoduše je ponechat na odvětrávaném místě. Nepokládejte své Vans na balkon nebo blízko oken. Slunce by mohlo narušit barvu obuvi a to neodvrátí dokonce ani ty nejlepší preparáty.


Prohlédněte si rovněž:
S čím nosit Vans Authentic?
Jak čistit plátěné vans?
Vans Old Skool – vždy módní!


Prohlédněte si modely vans authentic

1690

1112 Kč

1890

872 Kč

1690

1521 Kč

1890

1032 Kč

1890

872 Kč

1690

1112 Kč

1690

1112 Kč

1790

1032 Kč

1690

1112 Kč

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]