Jak čistit plátěné vans?

Praktické rady pro sneakerheada

Nejspíš každý fanoušek Vansů v jistém momentu během nošení kecek, přemýšlí nad tím, nad odpovědně vyčistit své oblíbené boty. Jelikož ve většině případů jsou vyrobené z textilního materiálu, na internetu se můžeme mnohdy setkat s radami, že je stačí jednoduše hodit do pračky a vyprat... Nenechte se svést, je to mýtus! Nejen, že bychom je neměli prát v pračce, ale právě naopak je to pro boty nebezpečné! Především z ohledem na podrážku, které se může zničit. Lepení během praní může ztratit své vlastnosti. Proto se mohou během takového čištění spoje rozlepit. Oplatí se tedy věnovat tomu více času a mít jistotu, že Vaše oblíbené kecky Vám poslouží po dlouhou dobu... Podívejte se na naše petenty, jak na čisté Vansy!

Přirozeně! Soda, voda s mýdlem...

V první řadě je vhodné odstranit největší znečištění. Pokud je na botách například zaschlé bláto, nejprve ho delikátně odstraníme pomocí kartáče. Pokud vlastníme plátěné Vansy, podrážku jednoduše opláchneme mýdlovou vodou. Důležité! Nevkládáme celé boty pod tekoucí vodu ani je do vody neponořujeme. Na houbu nebo hadřík dáme trochu mýdlové vody a lehce potíráme nečistoty. Bílé kecky můžeme čistit sodou - jde o přírodní delikátní prostředek, k terý je užíván v kuchyni. Sodu smícháme s trochou vody, naložíme na skvrnu a necháme chvíli působit. Po odstraní by měla skvrna zmizet.

Pěny a preparáty na čištění sneakerů

V Sizeer jsou dostupné speciální preparáty na čištění sneakerů a plátěné obuvi. Jsou velmi delikátní, jelikož sneakery mnohdy mají takové elementy, jako je síťka, či materiály, ve který jsou užité rozmanité technologie - ty vyžadují speciální péči. Své plátěné Vansy můžete klidně čistit pomocí těchto produktů. Jistě jim neublíží! Pěna Empire Clean Keeper se dokonale osvědčí k čištění různorodých skvrn a speciální sprej Fresh Express slouží k osvěžení bot. Chcete ochránit svou oblíbenou obuv před špínou? Zde se osvědčí impregnace Dirt Blocker! Ta zajistí, že si příště lépe poradíte s případným ušpiněním. Dejte si pozor na silné čisticí prostředky - mohou zničit materiál a snížit jeho trvanlivost. Jedinou výjimkou, pokud jde o použití silnějších látek, je podrážka a guma okolo svršku - ale i zde bychom neměli přehánět, abychom nepoškodili lepení.

Lépe předcházet než léčit

Je samozřejmostí, že během nošení podrážky a bílé svršku s časem zažloutnou a podrážka se stírá. Ale odpovídající nošení zajistí, že nám boty budou sloužit déle. Pamatujme, že je nutné druh obuvi přizpůsobit počasí. Vans nebudou ideální volbou během deštivých dní. A když už zmoknou, ponechme je přirozeně uschnout - neužíváme fén, ani je nepokládáme na radiátor. Poněvadž většina modelů je vyrobená v celku z textilního materiálu, nechme je také čas od času odpočinout - díky tomu se uvnitř nebude vytvářet nepříjemný zápach. Dopřejme jim také sem tam domácí renovaci. To není jen způsob na osvěžení jejich vzhledu. Odpovídající impregnační prostředky nám umožní se déle těšit našimi oblíbenými keckami.


Prohlédněte si:
Vans Old Skool – vždy módní!
Historie Vans
Jaké trampky vybrat – Converse, Vans, DC?


PROHLÉDNĚTE SI DÁMSKOU KOLEKCI VANS OLD SKOOL

1890

1352 Kč

1890

1701 Kč

2190

1432 Kč

1990

1791 Kč

2190

1192 Kč

1990

1112 Kč

1990

1791 Kč

2490

1592 Kč

PROHLÉDNĚTE SI PÁSKOU KOLEKCI VANS OLD SKOOL

1990

1112 Kč

2190

1432 Kč

1890

1352 Kč

2590

2331 Kč

1890

1701 Kč

2790

2511 Kč

2190

1432 Kč

2590

1432 Kč

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]