Proč jsou boty dad shoes tak populární?


Růžová obuv dad shoes Fila Disruptor

Dad shoes, ugly shoes – máme tu někoho, kdo ještě neslyšel tyto názvy? Trend bot, které právě takhle označujeme, trvá již dobrých několik sezón a na trhu se pravidelně objevují další modely od prakticky všech streetwearových značek. Ale odkud přesně pramení móda „ošklivých” bot? Proč jsou tak oblíbené?


Kdo řekl, že musejí být „krásné”?


Kdopak rozhoduje o tom, co je krásné? Ugly shoes zosobňují vyslovení této otázky nahlas, ale také bleskurychlou odpověď na ni: není pouze jedno estetické cítění ani jeden vkus. A opatrné mísení odlišných inspirací může přinést nečekaně... velmi spojitý efekt. A přesně to se stalo v případě dad shoes. Vznikly z chuti navrátit a znovu definovat sportovní boty, které byly populární v 80. a 90. letech a které nosilo pokolení našich otců. Tehdy měly pouze užitkový charakter a nikoho vytříbený design nezajímal - musely být prostě jen pohodlné. Těžké, masivní, zpravidla bílé nebo šedé, s tlustou podrážkou a charakteristickou kombinací materiálů - šlo o nich říci mnoho, ale určitě ne, že jsou stylové. Ale nosili je všichni. Pročpak bychom se k nim neměli po několika desetiletích znovu vrátit?


Fúze minulosti s budoucností


Toporný tvar dad shoes, který se opět objevil na návrhářských stolech, dostal tentokrát zcela novou tvář. Nám doposud známé prvky byly spojeny s futuristickými akcenty a barevností 80. a 90. let. Proto mezi nimi najdeme kromě monochromatických kousků, jakými byly Fila Disruptor, také vícebarevné Puma Thunder či Nike Tekno. Jejich patchworkové svršky připomínají jednoduchou grafiku prvních počítačových her. Masivní podrážky vypadají čím dál tím častěji jako kroužící mračna a kontrastní kombinace materiálů nebo výrazné prvky z TPU zase potvrzují inspirace sci-fi. Minulost a budoucnost se zde snoubí i ve výrobních technologiích. Nejlepší řešení, která se používala spoustu let zpátky, se mísí s moderními - díky tomu všemu v sobě mají dad shoes to nejdůležitější z každé epochy.


Svoboda volby


Pokud bychom se zamysleli nad tím, proč jsou dad shoes tak populární, jistě bychom přišli na to, že nejdůležitějším důvodem je jejich originalita. V době, kdy říkáme, že se v módě objevilo už vše, jsou právě „ošklivé” boty tím potřebným závanem svěžesti. Další důvod? Jedná se o trend, který umožňuje přizpůsobit se individuálnímu stylu každého člověka, a to díky široké nabídce známých značek. No, a pak je tu ještě jeden - móda dad shoes tu s námi zůstává již dobrých několik sezón a nejpopulárnější modely tohoto trendu se už teď řadí ke klasikám. Postačí jen vyjmenovat takové modely, jakými jsou Fila Disruptor, Ray Low anebo Nike Zoom 2k. Asi neexistuje milovník streetwearu, který by tyto ikonické kousky neznal.


Růžová obuv dad shoes

Neomezené možnosti nošení


Jak dad shoes nosit? Mnoho lidí, zvláště ti, co si vybírají vícebarevné verze, si tuto otázku pokládá. Ale odpověď na ni je velmi snadná: noste je, jak chcete! Monochromatické modely, obzvláště šedé a bílé, se hodí prakticky ke každé stylizaci - od džínů, látkových kalhot, tepláků, legín až po šaty a sukně, které dámy čím dál častěji kombinují právě s touto masivní obuví. Neomezuje vás zde ani stylová různorodost ani barevný nesoulad. Vícebarevné sneakery ve stylu ugly mohou naopak posloužit jako výrazný akcent v monochromatické stylizaci anebo se stát doplňkem střeleného streetwearového looku. Díky pohodlí, které garantují, je můžete využít nejenom každý den, ale také během výletu mimo město. Noste je tedy jak chcete a kdy chcete. Nic vás neomezuje.


[script]$(document).ready(function () { $(window).scroll(function () { if ($(window).width() > 1024) { if ($(this).scrollTop() >= $('.s-last-img').offset().top - 600) { $('.sidebar').addClass('is-sticky'); } } });});[/script]

Prohlédněte si dámské kolekce dad shoes:

2490

1192 Kč

2590

1592 Kč

2690

1752 Kč

2390

1112 Kč

2290

1432 Kč

2690

792 Kč

2590

1432 Kč

3290

1592 Kč

2490

1192 Kč

2590

1432 Kč

2390

1112 Kč

2590

1032 Kč

Prohlédněte si pánské kolekce dad shoes:

2690

1752 Kč

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]