černé Nike M2K Tekno

Jsou Nike M2K Tekno Unisex?


Dad shoes otřásly ulicemi! V posledních letech si nedovedeme streetwearové stylizace bez těchto bot ani představit. Masivní tvary, mnohdy v super zajímavých barvách, dokážou udělat celý look. Můžeme je kombinovat a tvoří zcela nevšední stylizace, můžeme je nosit jednoduše s oversize tričkem a džíny a mít jistotu, že celek bude vypadat skvěle. Dad shoes nosí holky i kluci, starší i mladší, fanoušci pouličního stylu i ti, kteří jednoduše chtějí držet krok s trendy. Zajímavých modelů je mnoho a je těžké se rozhodnout, který bude ten oblíbený! Jednou z nejpopulárnějších nabídek jsou bez pochyb Nike M2K Tekno. Jsou tyto kicksy vhodné jak pro ženy, tak i pro muže? Rozptýlíme pochybnosti.


Královské inspirace


Odkud se vzal nápad na tento dynamický model o originálním tvaru? Nike M2K Tekno mají pyšného předchůdce. Ke stvoření těch sneakerů byly inspirací pro projektanty značky kultovní boty Nike Air Monarch, které byly poprvé uvedené na trh v roce 2002. Již tehdy byla tomuto retro-futuristickému modelu předpovídána slibná budoucnost. Několik let později to, jaký vliv měl vzhled současných dad shoes, je zcela evidentní. Nike M2K Tekno vzdávají hold monarchii streetwearu a čerpají z něj jen to nejlepší.


Všechny dobré elementy


To, co M2K Tekno převzaly od Monarch, je bez pochyb patchworkový svršek, který se skládá z mnoha propojených elementů. Byl doplněn o perforace, charakteristické pro model z roku 2002, které jednak byly rozmístěné něco jinak. Inspiraci je bez pochyb vidět také v samém tvaru a netypické podrážce, jejíž dezén v mnoha případech kontrastuje s barvou celku. Důležitým detailem těchto kicksů je také pata, která díky tvaru a barvě, tyto boty odlišuje na pozadí jiných modelů. Získal mnohem jednoznačnější formu než tomu bylo v případě Monarch a je to jeden z nejznámějších elementů tenisek. Co je důležité, M2K Tekno se vyznačují menším Swooshem niž v prototypu. Koneckonců tak dobrý střih, který je rozpoznatelný již z dálky, nemusí na sebe upozorňovat velkým logem.


V rytmu současnosti


Jin Hong, projektant Nike odpovědný za vzhled nové ikony, se podělil s fanoušky svými inspiracemi. Jak sám stvrdil - model Monarch definoval pouliční look včasných let 2000s. Cílem designéra bylo stvořit boty, které by zachovaly masivní tvary legendárního modelu, ale vypadaly by svěže a moderně. Ve skutečnosti je to fantazie na téma toho, čím Air Monarch mohly dnes být. Nike M2K měly premiéru počátkem roku 2018… na přehlídkovém mole – během newyorské přehlídky Johna Elliota podzim/zima 2018. Originální kicksy rychle ovládly celou show. Měli je na sobě jak modelové, tak i modelky.


Bílé Nike M2K Tekno

Pro ni a pro něj


Ačkoliv na přehlídce Elliotta sneakery Nike M2K Tekno zdobily dámské i pánské looky, jejich užití v pánských stylizacích není zřejmá. Tento model byl koneckonců stvořen pro ženy. Jednak zájem mužů o tento model se ukázal být tak velký, že se značka nakonec rozhodla rozšířit nabídku také o pánské rozměry. Dnes ty stejné boty, v těch stejných barvách, mohou nosit jak ženy, tak i muži. Nike M2K Tekno jsou k dispozici v rozměrech od 35,5 do 44,5. Odpověď na otázku tedy zní: ano, tento model je unisex – ale ne vždy tak tomu bylo. Najděte odpovídající rozměr a Vámi odpovídající barvu a těšte se lookem, který prolomuje schémata. Nike M2K Tekno čekají v prodejnách Sizeer a na Sizeer.cz.


Ještě nemáte svůj pár? Nejvyšší čas to změnit! Jedinečný výběr NIKE M2K TEKNO na Vás čeká v Sizeer.prapor Nike M2K Tekno
[script]$(document).ready(function () { $(window).scroll(function () { if ($(window).width() > 1024) { if ($(this).scrollTop() >= $('.s-last-img').offset().top - 600) { $('.sidebar').addClass('is-sticky'); } } });});[/script]
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]