Jak skládat trička? Přečtěte si naše tipy!


Městský look, to není pouze tvoření stylizací shodně s nejnovějšími trendy. To je rovněž následování vlastního stylu a vybírání produktů, které se nebudete stydět nosit. A nejen to, budete je nosit s pýchou. Proto neobvykle důležitým elementem v životě každého streetwearovce, je schopnost odpovídajícího přechovávání svých věcí, rovněž pokud jde o trička! Zde se nabízí otázka – jak skládat trička, aby zabíraly méně místa, byly lépe viditelné ve skříni a aby ne vždy po vyjmutí ze skříně vyžadovaly žehlení? Poznejte nás tipy a tvořte stylizace hodné krále streetwearu!


1.Do rolky


Tento způsob se nejlépe osvědčí během dovolené, výletů nebo jednoduše v případě nedostatku místa v šuplíku. Díky tomu omezíte úložný prostor Vašich triček a zároveň k nim budete mít lepší přístup. V čem to spočívá? Výchozí bod je stejný, jako v případě jiných způsobů. Položte tričko na plocho a vyrovnejte jeho povrchu. Následně složte boky trička do středu a to takovým způsobem, aby jste získali vyžadovanou šířku válce. Dalším a současně posledním krokem je srolování trička v rolku podél délky. Nyní vystačí ukládat trička vedle dle barev nebo jiných vlastních požadavků a voilà!


jak skladac tricka

2. Metoda KonMari


V poslední době se Marie Kondo, autorka knihy „Kouzelné čištění v praxi“, stala odbornicí v oblasti plánování šatního prostoru, úklidu a dalších domácích problémů. Proto navrhla svůj vlastní způsob skládá oblečení. Jaký? Skládání triček na malé ploské obdélníky, které lze umístit svisle do šuplíku. Díky tomu budete mít k nim snadný přístup a ušetříte mnoho místa. Není co tajit – je to podobné jako v případě 1. metody, avšak s tím rozdílem, že když obdržíte dlouhý obdélník, nesrolujete ho a nejprve ho skládáte na 2/3 výšky, pak přeloženou část znovu sklopíte na polovinu a překryjete zbývající část trička tak, aby mohlo možné ho postavit.


jak skladac tricka

3. Klasicky


Jedním z nejvíce známých způsobů na skládá triček je tak tzv. klasický systém. Znají ho všechny mámy, expedientky v oblíbených obchodech i my. A nyní ho můžete poznat také Vy! Stačí, že položíte své tričko na plocho předním dílem dolů. Následně vyrovnáte jeho povrch tak důkladně, aby byl povrch zcela hladký. Dalším krokem je skládání trička na cca 1/4 šířky (včetně rukávů) dovnitř - tak, že dostanete přímku od výšky ramene ke spodní části trička. Druhý bok (spolu z rukávem) skládá stejným způsobem. Tímto způsobem získáte úzký obdélník, který složíte zespodu do 1/3 výšky a poté na polovinu. Postačí, že nyní obrátíte kostku tak, aby se límec nacházet nahoře. Takto získáte úhledně poskládané tričko.


jak skladac tricka

4. Na dva


Tedy způsob, který volí většina z nás, kdy nemáme příliš času nebo máme v plánu tričko vyžehlit před jeho oblečením. Předností tohoto způsobu je fakt, že můžete tričko složit rovněž ve vzduchu nebo opírajíc jej o břicho! Spočívá to v tom, že musíte znovu pokládat tričko na plocho, následně vystačí, že ho sklopíte na polovinu (pokud má tričko rukávy, musíte je také spojit). Další etapou je schování rukávů dovnitř a následně složení trička napůl (vzhledem k délce). Tento způsob zabírá rozhodně nejméně času a umožní Vám uspořádat svá trička v šatníku.


jak skladac tricka

5.S pomocí nástrojů


Pamatujete časy, kdy v průběhu programu se v televizi objevoval přestávky s teleshoppingem? Již tehdy byly nabízené nezbytné nástroje, které měly usnadnit život. A mezi nimi se nacházel kousek plastu, který měl usnadnit skládá oblečení. Díky němu to bylo tak jednoduché, že to mohly dělat dokonce i děti. Klíčem úspěchu byly ohyby v odpovídající místech, které vystačí prohnout a oblečení se skládá samo. Takovou pomůcku si můžete vyrobit sami doma pomocí kartonu. Připravte si čtverec správných rozměrů a prohněte ho v odpovídající místech (rozdělte ho podél na 3 stejné části a středovou složte napůl). Následně na něj položte tričko a z jeho pomocí složte rukávy do středové části. Následně zahněte spodní část, aby složit tričko napůl a hotovo!


jak skladac tricka
[script]$(document).ready(function() {$(window).scroll(function() { if ($(window).width() > 1024) {if($(this).scrollTop() >= $('.b-footer').offset().top - 1000) {$('.sidebar').addClass('is-sticky');} }}); });[/script]

Prohlédněte si dámská trička

Prohlédněte si pánské trička

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]