Jak rozlišit originální boty Fila od padělku?

Bílé boty Fila Ray Low

Jedna z nejdůležitější zásad streetwearu? Široce chápaná autentičnost. Řeč je nejen o poctivosti, tedy vybírání takových prvků looku, které zdůrazní naši individualitu, ale také o výběru pouze originálních produktů. Bohužel čím populárnější značka, tím je snadnější narazit na nepoctivé prodejce, kteří nám nabízejí něco, co absolutně nechceme. Není tomu jinak ani v případě bot Fila. Jak odlišit originál od padělku? Žádný strach sneakerheadi – s našimi radami se nenecháte podvést. Zjistěte, na co zaměřit svou pozornost sahejte jen pro nejlepší streetwear.


Online podvodníci


Na padělky můžeme nejčastěji narazit na internetu - ať už kupujeme nový produkt nebo užívaný. Na co je třeba si dát pozor? Během navštívení webových stránek prodejny buďte obezřetní od prvního kliknutí. Nedbalý layout, značně zastaralý vzhled webových stránek nebo nedostatek kontaktních údajů, to jsou známky toho, že prodejce není zcela upřímný. Někdy se jednak podvodníci maskují velmi dobře, proto se v další etapě rozhodně zaměřte na to, jakým způsobem je daný produkt prezentovaný. Originální boty Fila by měly být dobře prezentované – fotografie musejí vypadat profesionálně a být dobré jakosti. Nevýrazné miniatury, které po zvětšení ukazují pouze shluk pixelů, které pravděpodobně mají ukrýt detaily produktu. Rozhodně se také ujistěte, že obuv, kterou si ohlížíte, vůbec v takovém vydají vznikla. Nepoctiví prodejci nám často nabízejí sneakery, které se nikdy na trhu neobjevily – například v netypické barvě či nevšedním potiskem. Podezřelý je rovněž dlouhý čas doručení. Víc než dva týdny čekání na nové originální boty? Nemožné - tak dlouho k Vám může cestovat jedině padělek.


Super deal?


Obuv Fila to je jakost, na kterou se oplácí vsadit – to ví každý milovník pouličních trendů. Kultovní sneakery Disruptor či stylové kicksy Strada Low, to jsou nabídky plné charakteru, které se dokonale prezentují v každodenních stylizacích. Originální boty, to je rovněž kultovní zhotovení, a s tím svázaná – trvanlivost, která umožní se těšit oblíbeným modelem opravdu dlouho. Takový nákup, to je rovněž investice, která se nám v perspektivě vrátí. A i přesto, že všichni hledáme životní příležitost, je třeba myslet na to, že nacházejí velmi zřídka. Na výprodejích či během speciálních akcí, je možné si pořídit vysněné tenisky za něco nižší cenu, ale jestli se nabídka v internetovém obchodě značně liší od ceny výrobce, pravděpodobně se zde někdo snaží prodat padělek. Nenechte se napálit! Pouze originální boty Fila Vám zajistí standart, který hledáte… a jistě Vás nezklamou, kdy je budete potřebovat.


Tenisky Fila Disruptor

Důvěra off-line


Na padělané kicksy je možné narazit v kamenných prodejnách. Někdy se stane, že nás prodejce úmyslně uvádí v omyl, ale častěji si prostě neuvědomuje, jaký produkt nabízí. Naštěstí my, znalci, dobře víme na co si dávat pozor. Při výběru naších vysněných bot Fila musíme být obezřetní. Tato značka si nedovolí na nedbalost – podobně jako jiní králové streetwearu. Jakékoli zvráštění, přeložené kousky materiálu, záhyby či řasení by měly okamžitě upoutat Vaši pozornost. K takovým nedostatkům dochází pouze u neoriginálních kicksů. Padělky bot Fila mohou mít také jiné výrobní vady – nerovné švy, perforace tam, kde by neměly být… nebo naopak elementy, které se v případě originálních modelů nenacházejí. Nahlédnutím na oficiální stránky producenta můžete snadno postřehnout, který elementy neodpovídají s tím originálním. Jestli postřehnete rozdíly, nepodceňujte je – boty raději odložte, protože jistě nebudou splňovat Vaše nároky.


Fila Disruptor - černá barva


Boty Fila... ale jste si jistí?


Detailů, na které bychom se měli zaměřit, se samozřejmě mnohem víc. Podvodníci mají celý arzenál prostředků a technik, kterými dokážou oklamat nepozorné. Neoriginální boty Fila poznáte například podle nekvalitních stehů. Odstávající nitě? Křivé prošívání? Zřejmé chyby v umění, dosti nešikovně zamaskované? To jsou rovněž výrazné elementy padělků, podobně jako nedbale vyšité logo. V originálním modelu jsou písmena F a I od sebe výrazně oddělená. Vidíte mezi nimi byť jen jednu niť, která je spojuje? Nebo jsou konce roztřepené a vypadají prostě neúhledně? Takto rovněž můžete rozpoznat neoriginální kicksy! Podobně tomu je v případě loga značky, které je vyražené například na podrážce. Zaměřte pozornost také na to, jak logo vypadá na jazyku a průvlecích tkaniček. Dokonce takové detaily mohou pomoci ocenit, zda je produkt opravdu originálem.


Klíčové informace


Dalším rovněž důležitý ukazatelem je štítek. Samozřejmě jestli zcela schází, je to jasné, ale někteří podvodníci jsou šikovní a vědí, že opravdoví sneakerheadi budou ověřovat dokonce i tento detail. Nepoctivé záměry se jednak nesnadno ukrývají a tomto elementu je to velmi dobře vidět. Štítek v originálních botách Fila je našitý rovně a všechny informace jsou výrazné a dobře čitelné. Najdete na něm konkrétní název modelu, rozměr, zemi původu (a Čína není znakem, že boty jsou neoriginální!), a také kód produktu. Pod po vepsání kódu produktu nic na internetu nenajdete, pravděpodobně je to další manipulace. Nenechte se oklamat – pouze originální kicksy Fila zajistí jakost, kterou potřebujete a nejlepší look, na který vsázíte.


Podívejte se na ikonické boty Fila
[script]$(document).ready(function () { $(window).scroll(function () { if ($(window).width() > 1024) { if ($(this).scrollTop() >= $('.s-last-img').offset().top - 600) { $('.sidebar').addClass('is-sticky'); } } });});[/script]

PROHLÉDNĚTE SI DÁMSKÉ BOTY FILA:

2190

1032 Kč

2190

1032 Kč

2690

792 Kč

2690

1112 Kč

2190

1192 Kč

2690

1112 Kč

2690

1272 Kč

2690

1272 Kč

2690

1272 Kč

2690

1352 Kč

2390

1352 Kč

2690

1352 Kč

PROHLÉDNĚTE SI PÁNSKÉ BOTY FILA:

590

312 Kč

590

312 Kč

2690

1112 Kč

2890

1592 Kč

2690

1752 Kč

3290

1592 Kč

3290

1592 Kč

2890

1592 Kč

2890

1592 Kč

3490

1992 Kč

3490

1912 Kč

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]