Jak čistit boty z nubuku?

ČIŠTĚNÍ BOT Z NUBUKU

Jak dbát a pečovat o obuv z nubuku?

Toužíte po botách z nubuku, ale bojíte se o jejich odolnost a udržení v dobrém stavu? A možná již máte ve své kolekci nubukovou obuv a nevíte, jak ji vyčistit, aniž by se poškodila? Péče o nubukovou kůži, to je samozřejmě těžká výzva, proto se ozbrojte trpělivostí a odpovídajícími prostředky! Poradíme Vám, jak čistit boty z nubuku.

Čím je nubuk - specifikace materiálu

Nubuk je vedle semiše a lícové kůže, nejčastěji vybíraným materiálem k produkci bot různého druhu. Sahají po něm jak sportovní značky, tak i… outdoroové, například značka Timberland. A ačkoliv mnoho osoby považuje nubuk za nepřírodní materiál, ve skutečnosti se jedná o telecí nebo hovězí kůži, jednak je upravovaná charakteristickým způsobem. Struktura nubuku s vyčnívajícím chmýřím mnohem více připomíná semiš nežli lícovou kůži, která je hladká a velmi snadno se čistí. Proto udržení nubukové obuvi v čistosti stanoví nelehkou výzvu. Jednak není to nemožné!

Jak efektivně čistit boty z nubuku?

Je dobré vědět, že nubuk nemá rád vodu ještě více než lícová kůže. V žádném případě ho nečistěte zanořením do vody ani mokrým hadříkem, který funguje v případě bot z lícové kůže. Nubuk od nečistot čistíme na sucho, a aby to bylo efektivní, potřebujeme dvě pomůcky, které kupíme v obchodě s obuví. První z nich je delikátní speciální kartáč s měkkým vlasem. Jednak pro odstranění špíny od bláta bude více přídatná guma na nubukovou kůži, která funguje na stejném principu, jako školní guma. Vysušené boty z nubuku stačí přetřít gumou na znečistěných místech. Pokud gumu nemáte k dispozici, může použít rovněž stejně účinný domácí způsob - kůrku z chleba.


Jak vyčistit skvrny od soli na botách z nubuku?

Boty z nubuku se těší čím větší popularitou v sezoně podzim-zima. Jejich čištění od bláta už máme za sebou, ale co dělat, když se na svršcích objeví nevzhledné skvrny od posypové soli? Je způsob jak si s tím poradit! Stačí namočit hadřík do vody s kapkou prostředku na mytí nádobí a následně ho pořádně vyždímat. Pomocí takto mírně navlhčeného hadříku otřete boty v místech, kde se nacházejí skvrny. A hotovo!Jak dbát o boty z nubuku na běžné nošení?

Struktura nubuku vyžaduje speciální péči každého dne, nejen tehdy, kdy je obuv ušpiněná. Proto je třeba dříve zmiňovaným kartáčem s měkký vlasem, pravidelně přetřít boty, abychom jim dodali pěkný a elegantní vzhled. Dodatečně je dobré obuv z nubuku impregnovat speciálním prostředkem ve spreji. Tyto činnosti vykonávejte systematicky, díky čemu budou boty odolnější vůči vnějším vlivům a bude prodloužena jejich životnost.
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]