Historie Tenisek

Sportovní boty jsou dnes nenahraditelným elementem výbavy na trénink, ale rovněž klíčovou součástí městské stylizace. Modelů tenisek je dnes tolik, že je těžké najít pro sebe ty jediné vysněné. Z pravidla to končí na tom, že je začneme sbírat. Přibývá rovněž značek, které mají ve své nabídce sportovní boty a osob, které se přesvědčují o tom, že pohodlí, jaké tenisky nabízejí, je to nejlepší, co bylo v módě doposud vytvořeno. A pokud jde o historii, jak vypadaly osudy tenisek? Kdy vznikly první sportovní boty a jaké bylo jejich předurčení? Zde jsou nejdůležitější momenty z historie tenisek!

20. léta XIX. století

O prvních botách sportovního stylu je zmínka již v XIX. století. Zajímavé je, že obuv připomínala dnešní tenisky vyrobené z plátna s gumovou podrážkou, jednak byly užívány jako boty na pláž. Je možné, že tyto legendární tenisky se staly inspirací pro pozdější projekty značek, jako jsou Converse či Vans.

1918

Marquis Mills Converse ve spolupráci s basketbalistou Chuckem Taylorem tvoří první trampky ušité z plátna. Podrážka je z vulkanizované gumy, jelikož se firma dříve zabývala produkcí pneumatik. Conversky se staly oblíbenými botami basketbalistů.

bile tenisky Converse

1924

Svou činnost ve světě obuvi započali bratři Dassler pocházející z Německa. Jejich specialitou se stávají ultra lehké boty pro běžce, které si rychle oblíbili sportovci lehké atletiky.

tenisky New Balance

1948

Vznikají dvě z nejpopulárnějších firem produkujících sportovní obuv – adidas a Puma. Značky vznikly rozdělením Gebruder Dassler Schuhfabrik na dvě samostatné firmy. Dnes je známo, že právě německý adidas a také konkurenční Puma napíšou velkou část historie tenisek.


1966

Mezi nejpopulárnější sportovní značky se připojuje značka Paula Van Dorena a jeho společníků, která se později změnila na chytlavější a kratší název – Vans. Značka se specializovala na obuv pro skateboardisty, jednak rychle se stala symbolem street-stylu ve slunečné Kalifornii. Takové modely, jako Vans Era, Vans Authentic či Vans Sk8-Hi jsou dnes jedny z nejpopulárnějších sportovních bot na světě.

tenisky adidas superstar

1971

Vznikají první boty duetu, který založil vlastní značku pod názvem Blue Ribbon Sports. Dnes by ji neznal nikdo, kdyby ne fakt, že Phil Knight a Bill Bowerman ji přejmenovali na Nike a stvořili první model sportovních bot známý pod názvem Swoosh. Byl to jeden z větších průlomu v historii tenisek, jelikož vznikla značka, která se stala největším konkurentem lídra na trhu – adidas.


80. léta a nové milénium

1987

Do prodeje přicházejí první boty s odhaleným vzduchovým polštářkem, které byly navrženy značkou Nike. Získávají název Nike Air Max a od té doby jsou vlajkovým modelem oregonské firmy, ale rovněž jsou jedním z nejznámějších modelů tenisek všech dob. Dnes mají mnoho barevných verzí a technologických inovací, které jsou vytvářeny každý rok.

2017

Sneakersy v pouliční módě nyní inspirují světoznámé módní návrháře. Modelky po přehlídkovém mole chodí ve sportovních botách namísto v ultra vysokých podpatcích. Sportovní značky čím dál častěji spolupracují se známými módními návrháři. Díky tomu dnes sportovní boty nosí všichni, kteří mají rádi komfort v městském podání!

tenisky Puma

[script]var $animation_elements = jQuery('.animacja');var $window = jQuery(window);function sprawdz_widok() { var window_height = $window.height(); var window_top_position = $window.scrollTop(); var window_bottom_position = (window_top_position + window_height); $.each($animation_elements, function() { var $element = jQuery(this); var element_height = $element.outerHeight(); var element_top_position = $element.offset().top; var element_bottom_position = (element_top_position + element_height); if ((element_bottom_position >= window_top_position) && (element_top_position <= window_bottom_position)) { $element.addClass('widok'); } else { $element.removeClass('widok'); } });}$window.on('scroll resize', sprawdz_widok);$window.trigger('scroll');[/script]

Tato stránka používá cookies. Přečtěte si více o záměru jejich použití a změně nastavení ve svém prohlížeči. Prohlížením této stránky souhlasíte na používání cookies, shodně s aktuálním nastavením prohlížeče.

Dobře, rozumím
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]