Co to jsou veganské boty?

Boty veganské? Tedy jaké?

V dnešní době nákup veganských oděvů není žádný problém, jelikož oblečení tohoto druhu je v obchodech snadno dostupné. O něco složitější to je v případě výběru veganské obuvi. Často při nákupu bot z tzv. ekologické kůže nemáme 100% jistotu, že daná firma ve výrobě nevyužila materiály zvířecího původu. Hledajíc veganské boty tedy musíme důkladně číst informace na štítku a v případě jakýchkoliv pochybností se dotázat prodejce nebo se dokonce zkontaktovat přímo s konkrétním výrobcem.

Co to jsou veganské boty?

Veganské boty jsou produkty, ve kterých nejsou využité žádné materiály živočišného původu. Je vhodné si důkladně prohlédnout každý model bot, jelikož některé modely zhotovené z ekologické kůže nebo jiných syntetických materiálů mají svršek odpovídající pro vegana, jednak ve vnitřku bot se nachází vložka z kůže nebo vlny. Pečlivé zkoumání označení na botách je jednou z nejdůležitějších věcí, na jakou musí pamatovat každý vegan při nákupu v obuvnictví.

VEGANSKÉ BOTY

1890

872 Kč

1890

872 Kč

1890

872 Kč

1890

872 Kč

1890

1032 Kč

Jsou boty z ekologické kůže veganské?

Nákup bot z eko kůže není vždy dobrým nápadem v případě veganů. Navzdory názvu materiál není zcela příznivý pro přírodní prostředí. Nepodléhá biodegradaci, což znamená, že jeho rozklad může trvat dokonce i stovky let. Kromě toho výrobci k produkci ekologické kůže často využívají zbytky z výroby oblečení z přírodní kůže. Je vhodné tedy zvolit obuv vyrobenou z jiných syntetických materiálů.

Nákup veganských bot

Stačí se trochu porozhlédnout a zjistíte, že veganské boty leží na dosah ruky. Nejsnadnější je, když se rozhodneme k jejich pořízení v období jara a léta. Tyto modely je snadné vyrobit z takových materiálů jako je plátno, bavlna či len. Garantují nezbytný komfort nošení, cirkulaci vzduchu a jsou 100% veganské.Co dělat, když chceme vybrat veganské boty na sezonu podzim-zima? V této kategorii také najdeme zajímavé nabídky od světově známých výrobců obuvi. Současné módní značky jsou si čím dál více vědomé, jak je důležitá ochrana přírodního prostředí a snaží se splnit očekávání i toho nejnáročnějšího klienta. Stojí za to věnovat pozornost botám vyrobených z různých směsí syntetických vláken. Díky tomu získáte termický komfort, voděodolnost a budete mít jistotu, že produkt možno označit za veganský. Množství veganských materiálů zajistí, že si zde bez problému něco najdou milovníci různé stylistiky. Na trhu jsou dostupné veganské sneakery, trampky, kotníkové boty či dokonce kozačky.

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]