Změňte obsah vyhledávané fráze.
Zkuste užít méně filtrů (odstraňte méně důležité).

Zpět

Tkaničky se objevily na konci osmnáctého století. Jejich debut sahá až do cca 1792 roku. Začaly postupně nahrazovat velké ozdobné spony, které byly symbolem společenského postavení anglické šlechty. Objevily se v dámské obuvi a o něco později u mužů. V moderní době jsou šněrovací boty nejpopulárnějším modelem, chodí v nich osoby všech věkových kategorií bez ohledu na obsah peněženky.

Přizpůsobte délku

Délku mužských tkaniček vybíráme podle počtu oček v botách. V případě, že bota má čtyři páry oček (například všechny klasické polobotky), tak kupte tkaničky s délkou 80 centimetrů. 5-6 párů oček vyberte 100 centimetrů, 6-7 párů - 120 centimetrů, 8-10 - sáhněte po 1,5 metru. Jedná se pouze o přibližné číselné hodnoty pro boty se středními mezerami mezi očky. Pokud při nákupu váháte mezi dvěma délkami raději si vyberte ty delší. Tkaničky vždy můžeme o něco zkrátit a s příliš krátkými už nenaděláte nic.

Nejen do bot

Zajímavé je, že tkaničky mohou sloužit nejen jako součást boty. Tím, že jsou tak pevné a odolné, mohou být použity i v méně standardních situacích. Pokud nemáte po ruce šňůru na prádlo vezměte tkaničky. Stejně tak v situacích, kdy chcete přivázat nebo připojit něco k něčemu nebo Vám padají kalhoty a nemáte po ruce pásek.

Barevné nebo bezpečné varianty?

Pokud nosíte kožené elegantní boty vybírejte do jejich tkaničky podobné barvy jako jsou boty. V situaci, kdy nemůžete najít takové, které perfektně ladí je lepší vsadit na tmavší než světlejší. Základním pravidlem je o jeden tón tmavší než barva obuvi, prošívání a švů.

V casual outfitech je mnohem více svobody ale stále platí pravidlo zákazu používání světlejších tkaniček. Můžete experimentovat se zářivými barvami. Zkuste červené, zelené, modré nebo oranžové. Ještě jedna varianta, tkaničky s potiskem (například zvířecí, geometrické a jiné).

Tato stránka používá cookies. Přečtěte si více o záměru jejich použití a změně nastavení ve svém prohlížeči. Prohlížením této stránky souhlasíte na používání cookies, shodně s aktuálním nastavením prohlížeče.

Dobře, rozumím
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]