Rozbalit filtry

Vybrat filtry

Tenisky boty Nike Roshe

Cena

od do

-

POHLAVÍ

-

Velikost

-

Barva

Smazat vybrané
CZK 1490

Velikosti:

36,5

2599 Kč

1490 Kč

CZK 990

Velikosti:

35,5 36 36,5 37,5 38 38,5

1499 Kč

990 Kč

CZK 1490

Velikosti:

36,5 38,5

2499 Kč

1490 Kč

CZK 1090

Velikosti:

35,5

1749 Kč

1090 Kč

Nike Roshe

Historie této obuvi je kombinaci zajímavých náhod a geniálního designu. První model Nike Roshe vznikl v roce 2010. Vzdušný svršek ušitý z síťoviny, minimalistický vzhled a zajímavé barevné verze se staly cestou do srdcí všech, kteří si váži aktívního životního a sportovního stylu. Dnes jsou ROSHE modelem, který reprezentuje značku Nike. Jak se to stalo? Čím se odlišuje tato obuv z rodiny Roshe?


Komplikovaný osud názvu

Mnoho milovníků obuvi Nike spojuje Roshe s názvem „Run”. Takto byl nazvaný model, který byl před šesti roky zapojen do prodeje. První část názvu navazuje na japonskou filozofii Zen, ve které „roshi” znamená mistra ceremónie. Roshe Run měly být taktéž vyrobené mistrovsky, protože než uzřely denní světlo – minulo několik let. Návrhář – Dylan Raasch je absolutní perfekcionista. Jeho cílem bylo vytvořit ultralehké, minimalistické ale zajímavé tenisky. Legenda hovoří, že několikrát měnil svršek a podrážku, než se tento model dostal na produkční linku. Zajímavé je, že i když nebyly určené pro běh – v jejich názvu je slovo „Run”.


Roshe One ne na běháni

Je jisté, že ten, kdo si Roshe Run koupil, je používal na běháni. Navzdory tomu, že svršek byl velmi měkký a podrážka velmi lehká, aby dobře tlumila otřesy na tvrdším nerovnoměrném povrchu, přidáni kategorie do názvu - automaticky klasifikovalo tyto boty k běžecké obuvi. Značka musela zasáhnout. Zvláštní omyl vyřešili změnou názvu z Roshe Run na Roshe One. Od té doby už nikdo neměl mít pochybnosti ohledem účelu, pro jaký měly být používané, i když se i k dnešnímu dni občas používá již neaktuální název.


Nike Roshe Two

Lehká obuv se svrškem z síťoviny se velmi rychle ujala v pouliční módě. Nosili jsme je hlavně v létě a na jaře, kdy je prodyšný materiál na vrchu obuvi velmi užitečný. Značka uvedla na trh nové barevné verze. Kromě klasických dvojbarevných s velkým logo Nike na boční straně se ukázaly i modely s květinovým motivem pro všechny, kteří si rádi hrajou s módou. Rok 2016 je pro Roshe přelomový. Právě teď Dylan Raasch vypustil do světa model, který kromě toho, že zachoval klasický tvar obuvi Roshe, je vyrobený z neoprenu. Co to znamená v praxi? Nike Roshe Two to jsou celoroční boty, protože jsou odolné proti vlhkosti. Díky tomu je nebudete muset vyměňovat při přechodu na jiné roční období.


Tato stránka používá cookies. Přečtěte si více o záměru jejich použití a změně nastavení ve svém prohlížeči. Prohlížením této stránky souhlasíte na používání cookies, shodně s aktuálním nastavením prohlížeče.

Dobře, rozumím
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1662_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1662_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]