Změňte obsah vyhledávané fráze.
Zkuste užít méně filtrů (odstraňte méně důležité).

Zpět

Nike Air Pegasus – historie, která trvá dodnes

Kultovní běžecké boty od Nike! Jejich historie má své počátky již v 80. letech 20. století a trvá dodnes. Další vylepšené edice bot, které neustále přicházejí na trh, dobývají srdce milovníků běhání… a nejen jejich! Neporovnatelný komfort a neutrální amortizaci docení také ti, kteří se nevěnují sportu – kteří jednoduše chtějí dobře vypadat a cítit se komfortně. A to právě bylo idejí designérů prvního páru Nike Air Pegasus.

Nejslavnější běžecké boty na světě

V roce 1982 povstal nápad na stvoření bot, které budou splňovat nejdůležitější funkce tréninkových bot, které však budou cenově dostupné pro všechny a to bez ztráty na jakosti. A tak se stal Pegasus prvními botami s technologií Air Wedge, tedy polštářkem Air, který se nachází pod patou. Lépe tlumí otřesy, až o 12 % v porovnání s pěnou EVA. Na počátku nesly název odvozen právě od systému amortizace, ale o něco později se název změnil na „Pegasus” – dle koně s křídly známého z řecké mytologie. První model byl šedý a modrými elementy a jednoduchý svršek byl vyrobený ze semiše a nylonu. Jednak právě na jeho výrobu byly potřebné jednotlivé komponenty z Německa a pracovníci v Koreji byli naučeni jak upevnit svršek přímo do středové podrážky. Lehké, stabilní a dokonale amortizující boty dosáhly o několik let později prodejnost okolo 5 milionu párů. Bohužel časem se na trhu začaly objevovat čím dál novější modely bot na běhání, které již nebyly tak věrné Pegasům.

Pokračování bouřlivého zvratu osudu

Boty se objevovaly v prodeji a zase mizely, někdy byly více populární, jindy méně… jednak na přelomu 21. století se vrátily a od té doby uchvácejí další pokolení. Během posledních desetiletí se samozřejmě objevilo mnoho nových vylepšených verzí slavné obuvi a renovací prvních klasických modelů Nike Air Pegasus. Opět uchvácejí nejen milovníky retro stylu, ale také ty, kteří hledají optimální podporu jak během tréninku, tak i každého dne. Nike Air Pegasus 83 je bližší klasickému prototypu Pegasus. Má klasický jednoduchý střih s podrážkou, která je hrubší v oblasti paty a je zhotovena z pěny EVA s amortizačním systémem Air. Spojení barev, například v dámské verzi, tmavě růžové a černé, spolu s materiály charakteristickými pro model, tedy semiše a prodyšné syntetiky, připomínají 80. léta. Pro milovníky novodobosti s nádechem nostalgie značka připravila několik novodobých modelů. Mezi nimi také model Air Pegasus A/T – v tlumené barvě, zhotoven z novátorských materiálů, připomíná prvotní sestavení jednotlivých elementů na svršku: loga, paty či ráfky na přední straně boty. Boty byly obohaceny systémem Air-Sole, který zajistí dokonalou amortizaci. Zároveň byl vzduchový polštářek umístěn v podobném místě, jako v klasických Pegasus – na patě a ve středové části. Díky tomu nejen byly zachovány přednosti kultovních bot, ale také charakteristický tvar.

Streetwearové hvězdy

Nike Air Pegasus, to není pouze funkčnost, ale také styl. Retro modely bot sportovního giganta se dokonale osvědčí jako doplnění každodenních stylizací milovníků streetwearu. Novodobé modely se skvěle osvědčí ve sportovních stylizacích i ve více novodobém vydání pouliční módy. Vsaďte na tlumené odstíny a pořiďte si univerzální obuv nebo zvolte intenzivní barevné kombinace, díky kterým se odlišíte v davu. Oba řešení najde v Sizeer. Přesvědčte se!

Tato stránka používá cookies. Přečtěte si více o záměru jejich použití a změně nastavení ve svém prohlížeči. Prohlížením této stránky souhlasíte na používání cookies, shodně s aktuálním nastavením prohlížeče.

Dobře, rozumím
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]