Jak čistit boty Jordan?

Boty Jordan čištění

Jordan Air 1 Mid - červená barva

Jak čistit boty Jordan?

Opravdu dobré boty, například ty z kolekce Jordan, vás dokáží těšit vskutku dlouho. Čím lepší sneakery se nám podaří získat, tím více ladí s naším stylem a o to raději je nosíme, experimentujeme s různými kombinacemi a bavíme se trendy. Avšak tyto, zcela jistě pozitivní, chvilky mají i svou stinnou stránku. Čím častěji si obouváme naše milované tenisky, tím více hrozí jejich zničení. Bláto, sůl na cestách, ale také tráva, písek či obyčejný městský prach mohou značně snížit životnost bot bez ohledu na to, jak kvalitně byly vyrobeny. Chcete se jimi radovat co nejdéle? Zjistěte, co by měl každý sneakerhead vědět a poznejte naše tipy na to, jak čistit boty Jordan, aby vždy vypadaly dokonale. Garantujeme vám - je to snazší, než si myslíte.

Poznejte spojence, poznejte nepřátele

Pokud si kladete otázku, jak se starat o sneakersy Jordan, pak pro vás máme jednu univerzální radu: především si zjistěte, z jakých materiálů jsou vyrobené a od čeho přesně jsou zašpiněné. Ačkoli lícová kůže, semiš i nubuk mají technicky vzato společný původ, jsou úplně jiné a mají různé nároky - stejně tak tomu je v i případě textilního a syntetického materiálu. Správně porozumět tomu, co vaše kecky opravdu potřebují, je klíčové pro to, abyste se o ně mohli lépe postarat a jednoduše jim prodloužit život. Podobné pravidlo platí u nečistot. Mokré skvrny se čistí jinak než suché a bláto způsobuje zase trochu odlišné problémy než sůl nebo tráva. Roční období má rovněž svůj význam. Prostředky a techniky, které jsou vhodné v létě, se nemusejí osvědčit v zimě a způsobit vám v nejlepším případě frustraci a v tom horším - prostě zničení svršku. Máme také další, ale neméně důležitou radu - nepoužívejte každou metodu, o které jste někde četli. Někteří „specialisté” se za specialisty pouze prohlašují, ale o botách toho mnoho nevědí. Veškeré zázračné způsoby, kdy musíte sneakery namáčet v různých, po domácku vyrobených směsicích či je, o nedej bože, prát v pračce, představují jen nejlepší cestu k tomu, abyste... se mohli se svými oblíbenými botami Jordan navždy rozloučit. A to přece nechcete, že?

Čištění bot ze semiše a nubuku

Jde-li o sneakery na podzim či časné jaro a také na zimu, budou dokonalou volbou semiš a nubuk. Ačkoli tyto dva materiály vypadají podobně, mají různou strukturu, a tedy i nároky. Pokud jde o čištění bot Jordan z nubuku, je třeba mít na paměti, že by neměly přijít příliš do styku s vodou. Tento materiál ji nemá moc rád, dokonce ještě víc než semišová kůže, která vůbec není příznivkyní koupelí. Silná znečištění, jakými jsou například skvrny od bláta nebo soli, je lepší odstraňovat s pomocí speciálních pěn či sprejů doporučených výrobcem. Ještě než zahájíte čištění, musíte se nejprve postarat o vyčištění materiálu. K tomuto účelu se bude hodit kartáček s gumovou koncovkou a měkkým vlasem, který snadno dostanete v kterémkoliv obchodě s obuví. Manipulace s ním je velmi jednoduchá - je zapotřebí pracovat poměrně energicky, ale bez používání nadměrné síly, aby se nepoškodila jemná struktura svršku. Po několika pokusech tento pohyb jistě dostanete do ruky a zjistíte, co vaše sneakery Jordan nejvíce potřebují. Drobné nečistoty, jako prach ze silnice, který je natolik neodbytný hlavně v létě, lze odstranit ještě před kartáčováním - většinou k tomu nepotřebujete nic dalšího. Pokud ale skvrny nechtějí a nechtějí jít dolů a vy nemáte po ruce speciální pěnu nebo gel, můžete použít bavlněný hadřík lehce navlhčený v roztoku vody a jemného mýdla. Pamatujte ale, abyste neotírali svršek - semiš ani nubuk takové hrubé zacházení nesnesou.

Boty Jordan z kůže - jak je čistit?

Materiál, po němž také rádi sahají výrobci tohoto brandu (a rovněž mnoho jiných), je kůže - přírodní nebo syntetická. Jak se o ni starat? Kožené boty Jordan, které zažily blízké setkání s blátem, můžete očistit i vlhčenými kapesníčky. Ideální budou ty pro alergiky nebo miminka – jde zde hlavně o to, abyste měli jistotu, že jejich složení je jemné a nezpůsobí odbarvení či deformace na svršku. Ale pokud u sebe nic takového nemáte, počkejte, až nečistota uschne a v klidu ji odstraňte až u sebe doma. Začněte jemným vykartáčováním povrchu boty, abyste odstranili písek nebo štěrk - díky tomu neobdarujete své tenisky Jordan destruktivním peelingem. Řešením, jak vyčistit boty od bláta, je speciální prostředek v podobě gelu nebo pěny, ale stejně dobře může posloužit i vlhký (ne ovšem mokrý!) hadřík navlhčený v roztoku vody s mýdlem. Zní to povědomě? Samozřejmě - způsob čištění jako u bot ze semiše či nubuku se osvědčí i v případě kůže. Na obzvláště úporné skvrny doporučujeme použít speciální prostředky určené na tento typ materiálu. Výjimečně nebezpečná je posypová sůl, která reaguje s povrchem svršku a nenávratně jej ničí. Skvrny od trávy zase nemusejí chtít pustit - na takové znečištění je zapotřebí opravdový kalibr! Povinnou součástí výbavy k čištění bot Jordan je impregnace, která chrání svršky před vlhkem a pomůže vám je i v budoucnosti snáze vyčistit.

Pro každého něco dobrého, neboli mixy

Boty, jejichž svršek je vyroben pouze z jednoho materiálu, se osvědčí skvěle, ale mixy jsou přeci mnohem zajímavější! Spojení canvasu s umělou hmotou a semiše s nubukem nebo lícovou kůží jsou zárukou nejenom zajímavého looku, ale mnohdy i trvalosti. Co ale v takovém případě s čištěním? Jak čistit boty ze smíšených materiálů? Je to úplně jednoduché - každou část čistěte zvlášť! Některé mixy snesou ošetření jedním přípravkem, ale lepší bude nepokoušet štěstí a posvětit nubuku, semiši nebo kůži samostatnou péči. Za tuto pečlivost se vám boty odvděčí skvělým lookem po mnoho sezón. Pokud tedy máte kicksy Jordan, u nichž je smícháno dohromady několik materiálů, pak věnujte speciální pozornost jejich spojům, protože právě na nich se ráda hromadí obzvláště silná znečištění. Nezapomeňte také vyčistit boční strany podrážek - v tomto případě postačí použít obyčejný vlhký hadřík. Stejně důležité je také pravidelné praní tkaniček - nejlepší je samozřejmě udělat to ručně, abyste měli jistotu, že se nepoškodí.

Vyberte si pánské boty Jordan:

790

711 Kč

790

711 Kč

790

711 Kč

3490

3141 Kč

Vyberte si dámské boty Jordan:

3490

2552 Kč

3490

2232 Kč

3590 Kč

Vyberte si dětské boty Jordan:

690

621 Kč

690

621 Kč

790

711 Kč

790

711 Kč

1090

981 Kč

1090

981 Kč

1490

1341 Kč

2690

2421 Kč

2890

2061 Kč

2990

2691 Kč

×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]