Historie značky adidas

Není mnoho německých firem, jejichž název a charakteristické logo jsou známé na celém světě, jednak firmě adidas se povedlo dosáhnout úspěchu, o jakém sní mnohopodnikatelů. O tak velkém úspěchu by nebyla řeč, kdyby ne produkty, které si zamilovali nejen sportovci, ale rovněž všichni fanoušci pohodlí! Jaká je historie adidas v datech?

1920

Adolf Dassler žijící v malém bavorském městě se rozhodne věnovat činnosti, která mu jde nejlépe – ručním šitím sportovní obuvi. Jeho vášeň k různým sportovním disciplínám mu dovoluje tvořit boty, které budou splňovat požadavky sportovců.

1924

Adolf ke spolupráci pozývá svého Rudolfa, který se rovněž zabývá šitím obuvi. Firma získává unikátní název: Gebruder Dassler Schuhfabrik a zvětšuje se o další pracovníky, kteří se připojují k bratrům Dassler.

adidas NMD

1928

První úspěch značky Dasslerů. Jejich boty si obouvá německá atletka Lina Radke a získává zlatou medaili v běhu na 800 metrů. Nebylo by na tom nic mimořádného, kdyby ne fakt, že se tato událost odehrála na olympijských hrách v Amsterdamu!

1936

Dasslerovi se zaměřili na významné sportovce, kteří měli být reklamou na jejich ultra-lehké sportovní modely boty. Na obzoru byl tentokrát americký běžec Jessie Owens. Překonávací schopnosti Adolfa Dasslera a fenomenální produkt, jakým byly 169 gramů vážící běžecké boty, se ukázaly trefou do černého. Jessie Owens získává 4 zlaté medaile na olympiádě v Berlíně.

adidas eqt

1948

Nastupuje velký průlom ve firmě bratrů Dassler, který je spojen s konečným odloučením, což jak se později ukázalo, oběma přineslo úspěch. Adolf se rozhodne pojmenovat svou firmu dle prvních písmen svého jména a příjmení: Adi + Das.


50-tieji metai

Misí Adolfa bylo dodání speciální sportovní obuvi adidas co největšímu počtu sportovců. Získával je samostatně - jezdil po světě a reklamoval své produkty takovým osobnostem, jako Muhammad Ali či Beckenbauer. V roce 1954 prezentace RFN vyhrála s Italy mistrovství světa ve fotbale, samozřejmě všichni hráči národního týmu hráli v botech adidas. Díky účinným propagačním nástrojům Adolfa se přidali další sportovci, kteří byli spokojeni z pohodlí a efektivnosti jeho bot!

1972

Vzniká slavné logo značky adidas v podobě trojlístku. Logo mělo symbolizovat ducha olympijských her, který byl vždy blízký Adolfu Dasslerovi, ale rovněž koalici tří kontinentů. Trojlístek je dodnes jedním z nejznámějších firmových značek.

adidas superstar

1978

Biznis pod křídly Adolfa Dasslera zažil opravdový rozkvět, jednak v roce 1978 předčasně umřel otec tohoto úspěchu. Firmu převzala ženazakladatele a později jeho syn.

1993

Značka adidas se dostává do rukou mimo rodinu – biznismana Roberta Louisa Dreyfusa, který udržuje politiku firmy Adolfa Dasslera. Zaměřuje se na hvězdy sportu, díky čemu značka po celou dobu dosahuje vrcholů popularity.


adidas

Na pozici ředitele usedá Hubert Heiner – další biznesman, který pokračuje v misi adidas. V týmu firmy se objevují další zvučná jména ze světa sportu, mezi jinými David Beckham.

2006

Značka adidas vykupuje jinou populární firmu produkující sportovní oděvy a obuv – Reebok.

2014

Je podepsán jeden z největších kontraktů sportovní značky se sportovci, konkrétně s fotbalovým týmem Manchester United. Tato spolupráce má trvat 10 let.

2017

Rodinný biznes založený v roce 1924 se přeměnil na skutečnou světovou velmoc v oblasti sportovních oděvů a obuvi. Pod vedením nového představenstva firma získává ohromný úspěch nejen ve světě sportu, ale rovněž módy, adidas je dnes značkou, která šije pro sportovce a fanoušky sportovní módy. Spolupracují s nimi takové hvězdy, jako Rita Ora, Stella McCartney či Kanye West.

adidas tubular doom

[script]var $animation_elements = jQuery('.animacja');var $window = jQuery(window);function sprawdz_widok() { var window_height = $window.height(); var window_top_position = $window.scrollTop(); var window_bottom_position = (window_top_position + window_height); $.each($animation_elements, function() { var $element = jQuery(this); var element_height = $element.outerHeight(); var element_top_position = $element.offset().top; var element_bottom_position = (element_top_position + element_height); if ((element_bottom_position >= window_top_position) && (element_top_position <= window_bottom_position)) { $element.addClass('widok'); } else { $element.removeClass('widok'); } });}$window.on('scroll resize', sprawdz_widok);$window.trigger('scroll');[/script]
×
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').attr('required', '');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1716_0').removeAttr('required');$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1664_0').removeAttr('required');}});});[/script]